English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Dziennik Gazeta Prawna”: Kopalnie to nie prywatny folwark rządu i związków

26-01-2015

– Reforma polskiego górnictwa, w którą według rządowych planów ma zostać zaangażowana także energetyka, nie jest prywatną sprawą rządu ani górniczych związków – zwraca uwagę Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

 

Jak należy ocenić porozumienie dotyczące restrukturyzacji kopalni? –Bez wątpienia za sukces należy pani premier policzyć osiągnięcie porozumienia i uniknięcie eskalacji konfliktu, który mógłby doprowadzić do destabilizacji całej gospodarki – przyznaje Prezydent.

 

Jego zdaniem trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że porozumienie to znacznie mniej, niż wynikałoby ze wcześniejszych stanowczych deklaracji rządu w sprawie restrukturyzacji górnictwa. – Porozumienie niestety nie rozwiązuje problemu polskiego górnictwa wymagającego stanowczych posunięć, które będą korzystne dla całej branży – ocenia.

 

– Komentując sprawę porozumienia rządu z górnikami, należy jasno podkreślić, że nie może być mowy o prawdziwym, konstruktywnym dla gospodarki dialogu, bez wzięcia pod uwagę głosu środowiska pracodawców – dodaje Prezydent Malinowski.