English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Rzeczpospolita”: Minister wykasuje fikcyjne firmy z ewidencji

30-09-2015

Z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEDIG) znikną firmy bez tytułu prawnego do lokalu wskazanego we wniosku o wpis.

 

Zmiany spowodują, że zarówno kontrahenci, jak i urzędnicy będą mieli ułatwione zadanie przy dochodzeniu roszczeń od przedsiębiorców wpisanych do CEIDG. Okazuje się, że nowy wymóg może utrudnić niektórym start w biznesie.


– Rynek ewoluuje i dziś, gdy wykorzystuje się nowe technologie, często lokal nie jest potrzebny do prowadzenia biznesu. Młodzi przedsiębiorcy często zaczynają w miejscach, w których w jednym lokalu jest wiele firm i każda ma tylko biurko. Dla takich ludzi konieczność posiadania tytułu prawnego do lokalu może być utrudnieniem – mówi Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.

 

Tłumaczy, że tzw. start-upowcy najpierw wcielają swój pomysł na biznes w życie, a dopiero gdy zaczyna on przynosić dochody, myślą, by znaleźć lokal na rozwój działalności.

 

– Zmiana spowoduje, że zamiast w pierwszej kolejności skupić się na wystartowaniu z nowatorskim biznesem, będzie trzeba zapewnić sobie lokal na działalność – mówi Arkadiusz Pączka.