English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Dziennik Gazeta Prawna”: Prosty sposób na bukmacherkę

22-10-2015

Dodanie jednego przepisu w prawie telekomunikacyjnym mogłoby przynieść budżetowi państwa ponad pół miliarda złotych rocznie.

 

Więcej uprawnień dla celników, tak by zaczęli walczyć wreszcie nie z graczami, lecz z przedsiębiorcami łamiącymi prawo – tak można podsumować ekspercki postulat zmian w ustawie – Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.).

 

Pracodawcy RP na wczorajszej konferencji prasowej przedstawili propozycję rozwiązania problemu. Wystarczyłoby do katalogu podmiotów uprawnionych do żądania zablokowania strony dopisać administrację celną. – Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego administracja celna jest głównym organem właściwym w sprawach przestępstw i wykroczeń skarbowych przeciwko organizacji gier hazardowych. Należy więc rozważyć zmianę prawa telekomunikacyjnego zmierzającą do przyznania Służbie Celnej uprawnienia do żądania blokowania połączeń – stwierdza dr Arwid Mednis w swojej opinii dla Pracodawców RP.

 

Jego zdaniem można ograniczyć ryzyko nadużywania tych uprawnień poprzez wskazanie, że celnicy będą je mieli tylko w odniesieniu do czynów przeciwko ustawie o grach hazardowych.