English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Puls Biznesu”: Po co Polakom szybki Internet

13-11-2015

Miliardy z budżetów telekomów, państwa i Unii Europejskiej pójdą na infrastrukturę internetową. Czy będziemy potrafili ją dobrze wykorzystać?

 

Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawców RP, gdzie jest m.in. dyrektorem departamentu funduszy europejskich, podkreślał, że unijny indeks DESI — w którym Polska wypada bardzo słabo — można rozpatrywać na kilku płaszczyznach. — Można na to patrzeć na poziomie technicznym, pod kątem rozwoju e-administracji czy poziomu e-wykluczenia. Nie chodzi jednak o to, by poprawiać pozycję w jakichś rankingach i odtrąbić sukces — to, czy będziemy na miejscu 17. czy 23., nie ma tak naprawdę większego znaczenia — mówił Arkadiusz Pączka.


W najbliższych latach, w ramach finansowanego przez Unię Europejską Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa będziemy mieli do wydania ponad 10 mld zł na cyfryzację.


— Po zakończeniu aukcji LTE jest czas na budowę infrastruktury — to wielkie wyzwanie dla operatorów, którzy ponieśli duże koszty. Teraz trzeba wykorzystywać fundusze, z czym w branży telekomunikacyjnej nie było dotychczas źle, przynajmniej na tle np. kolei — mówił Arkadiusz Pączka. Przygotować się do rewolucji Zgadzał się z nim Krzysztof Blusz, współtwórca i prezes demosEUROPA — Centrum Strategii Europejskiej.