English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Puls Biznesu”: Medyczna karuzela — 10 trendów w sektorze

20-01-2016

Sektor ochrony zdrowia niebezpiecznie zbliża się do krawędzi. Eksperci PwC uważają, że odpowiednie reformy mogą jednak skierować go na nowoczesne tory.

 

Najwięcej mogą zyskać podmioty dynamiczne, otwarte na nowości oraz nowe technologie telemedyczne. Kluczowa będzie umiejętność szybkiego dostosowania się do oczekiwanych przesunięć w finansowaniu. W najtrudniejszej sytuacji mogą się znaleźć najmniejsze szpitale, oddalone od aglomeracji — mówi Szymon Piątkowski, lider zespołu ds. ochrony zdrowia w PwC.


Przedsiębiorcy nie obawiają się trendów i zmian, nawet niekorzystnych, bo są w stanie się do nich dostosować, obawiają się polityki, która z dnia na dzień może ich wykluczyć z rynku. Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP, uważa, że jeśli nawet sektor stawi czoła wyzwaniom, to za sprawą polityki prywatni przedsiębiorcy mogą nie skorzystać na tym sukcesie. Przytacza zapowiedzi nowego rządu, dotyczące powstania publicznej sieci szpitalnej, która miałaby gwarancję publicznego finansowania. — Budzą one niepokój w prywatnym sektorze. Obie części — publiczna i prywatna — świetnie się uzupełniają, a ta koegzystencja jest korzystna dla pacjenta — uważa Andrzej Mądrala.