English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

onet.pl: Pracodawcy RP powołali Centrum Wsparcia Przedsiębiorców

29-01-2015

Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej powołali jednostkę organizacyjną Centrum Wsparcia Przedsiębiorców (CWP), poinformowała Katarzyna Rózicka z Pracodawców RP. Zadaniem Centrum jest zapobieganie konfliktom na wszystkich możliwych płaszczyznach, a w przypadku ich wystąpienia  – pomoc w ich rozwiązywaniu.

 

Projekt „Budowa Centrum Wsparcia Przedsiębiorców Pracodawców RP - dialog społeczny poprzez mediacje" jest realizowany w ramach poddziałania 5.5.2 POKL w ramach umowy pomiędzy Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej a Pracodawcami RP.

 

Ma dostarczać przedsiębiorcom i pracownikom wiedzy z zakresu różnych dziedzin prawa oraz praktyki postępowania w relacjach na pograniczu spraw pracowniczych, gospodarczych i administracyjnych.

 

­– W firmie każda osoba w mniejszym lub większym stopniu zależy od pozostałych ludzi. Dążąc do realizacji swoich obowiązków, celów, aspiracji, niejednokrotnie zderzamy się z odmiennymi racjami drugiej strony. W ten sposób rodzi się konflikt. Jest to naturalna konsekwencja odmienności poglądów współpracujących ze sobą osób czy też przedsiębiorstw. Od tego, w jaki sposób poradzimy sobie z trudną sytuacją, mogą zależeć losy naszej firmy czy też kariery pracowniczej – powiedziała Rózicka.

 

Odpowiedzi na pytanie jak skutecznie okiełznać burzę emocji i podjąć racjonalne kroki na drodze do rozwiązania konfliktu poświęcone będzie seminarium „Jak zapobiegać konfliktom w otoczeniu firmy? Centrum Wsparcia Przedsiębiorców Pracodawców RP jako systemowa propozycja obsługi podmiotów gospodarczych", które odbędzie się 4 lutego w Warszawie.