English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Dziennik Gazeta Prawna”: Kap(l)ica nielegalnego e-hazardu

05-02-2015

­Pierwsze wyroki skazujące za obstawianie w nielegalnych serwisach bukmacherskich wystraszyły internautów. Zagraniczne firmy jeszcze nie zwijają interesu, ale resort finansów poważnie zabrał się do utrudniania im życia  – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Blokowanie adresów IP i płatności online - możliwości takiej walki z nielegalnymi serwisami hazardowymi właśnie sprawdza Ministerstwo Finansów. Potwierdził to wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji sportu wiceminister finansów Jacek Kapica. To właściwie pierwsza systemowa próba wyegzekwowania prawa, które formalnie zdelegalizowało e-hazard, ale od ponad czterech lat jest fikcją.

 

– Ministerstwo Finansów powinno zacząć od przeprowadzenia kampanii informacyjnej, która uświadomiłaby graczom korzystającym z niezarejestrowanych w Polsce serwisów, że narażają się w ten sposób na odpowiedzialność – ocenia Łukasz Czucharski, ekspert z Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, i dodaje, że samo karanie graczy nie rozwiąże problemu. – Chodzi raczej o stworzenie warunków uczciwej konkurencji. Zyskałyby na tym zarówno Skarb Państwa, jak i legalnie działające serwisy bukmacherskie.