English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Maciej Stańczuk w Polsat News: To inwestycje prywatne decydują o jakości wzrostu gospodarczego

13-06-2016

Rząd chce podać przedsiębiorcom pomocną dłoń. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiada łagodniejsze kary, mniej uciążliwe kontrole i bardziej przyjaznych urzędników. Gościem Polsat News był Wiceprezydent Pracodawców RP Maciej Stańczuk.

 

– Rozwiązania proponowane przez Wicepremiera Morawieckiego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowisk przedsiębiorców. (…) Co ważne, są one efektem konsultacji z biznesem. (…) Zobaczymy jak to przełoży się na konkretne rozwiązania ustawowe i regulacyjne, a z tym zawsze był kłopot – mówił.

 

Stańczuk podkreśla, że ten pakiet ustaw jest Morawieckiemu niezbędny, bo jest immanentną częścią „Planu zrównoważonego rozwoju”. Niezwykle istotne dla jego powodzenia jest zwiększenie inwestycji, a bez polepszenia klimatu wokół biznesu w Polsce tych inwestycji po prostu nie będzie. Szczególnie ważne są nie inwestycje publiczne, ale przede wszystkim prywatne, ponieważ decydują o jakości wzrostu gospodarczego.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału: http://www.polsatnews.pl/wideo-program/rozmowa-polityczna-ulatwienia-dla-firm_6372530/