English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Wprowadzono w błąd zarówno urzędników skarbowych, jak i sądy administracyjne - uważa ekspert Pracodawców RP Łukasz Czucharski

05-07-2016

Wprowadzono w błąd zarówno urzędników skarbowych, jak i sądy administracyjne – twierdzi ekspert Pracodawców RP Łukasz Czucharski. Wieloletni rządowy program umacniania brzegów morskich jest blokowany przez spory pomiędzy urzędami i przedsiębiorcami.
 

W tej sprawie organy skarbowe oparły swoje nieprawidłowe rozstrzygnięcia na opinii „biegłego”,w której przedstawiono fałszywe i wypaczające obraz poglądy. Po analizie wypowiedzi przedstawicieli świata nauki, organów morskich oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie ulega wątpliwości, że wprowadzono w błąd zarówno urzędników skarbowych, jak i sądy administracyjne. Na szczęście jest jeszcze szansa, aby uniknąć kompromitacji i ten błąd naprawić. Należy bowiem pamiętać, że przystępując do przetargów, poszkodowane firmy działały w dobrej wierze i w zaufaniu do organów państwa, a mimo to odpowiadają za niesprawne funkcjonowanie administracji – uważa Łukasz Czucharski, ekspert Pracodawców RP.

 

Cały tekst tutaj.