English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

– To państwo psuje rynek pracy przez brak wyobraźni w działaniach legislacyjnych – Prezydent Andrzej Malinowski w TVP Rzeszów

30-08-2016

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski był gościem TV Rzeszów. W jego opinii polski rynek pracy został zepsuty przez fatalny system zamówień publicznych. –Zamówienia publiczne nie tylko nie uwzględniały kwestii socjalnych, ale przede wszystkim opierają się na fatalnym kryterium najniższej ceny – ocenił Malinowski.

 

– Jeśli dziś rząd, bardzo populistycznie, muszę powiedzieć, chce przeforsować 13 zł minimalnej stawki godzinowej, to ja się pytam: Czy wszystkie instytucje publiczne, które będą zamawiały np. usługi sprzątania czy ochrony, przewidziały w swoich budżetach stawkę 13 zł za godzinę? Czy minister finansów zagwarantuje te budżety? – zastanawiał się Prezydent Pracodawców RP.

 

Andrzej Malinowski podkreślił, że niektóre rozwiązania, które mają pomóc młodym wchodzącym na rynek pracy będą miały odwrotny skutek. Jego zdaniem zniesienie stawki 80 procent płacy minimalnej dla młodych pracowników spowoduje, że pracodawcy – skoro i tak będą musieli zapłacić pełną stawkę – będą się decydować na zatrudnienie bardziej doświadczonych osób.

 

Materiał jest dostępny tutaj.