English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Rzeczpospolita”: Firmy dostaną więcej wolności

24-02-2015

Opór urzędników hamuje nowe prawo o działalności gospodarczej. Ale i tak ma powstać przed wyborami – informuje „Rzeczpospolita”.

 

– W kalendarzu prac nic się nie zmienia. Chcemy, by jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi projekt nowego prawa działalności gospodarczej trafił pod obrady rządu – dowiaduje się „Rz” w resorcie gospodarki.

 

Potwierdza to odpowiedzialny za projekt wiceminister Mariusz Haładyj. Ministerstwo zapewnia, że mimo ostrego oporu, z jakimi założenia do tego projektu spotkały się ze strony innych resortów, jest zdeterminowane, by doprowadzić do uchwalenia zapowiedzianych zmian.

 

Nowe prawo, które z jednej strony ma zastąpić wysłużoną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, a z drugiej być powrotem do liberalnej ustawy Wilczka sprzed ćwierćwiecza, weszłoby wtedy w życie od 1 stycznia 2016 r.

 

– W sumie było to dość przygnębiające. Licznie zgromadzeni urzędnicy przypuścili frontalny atak na kluczowe propozycje projektu –  Piotr Wołejko, ekspert Pracodawców RP, relacjonuje spotkanie z przedstawicielami administracji.