English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

podatki.biz: Biznes domaga się zmian w Ordynacji podatkowej

03-03-2015

Zmiany w Ordynacji podatkowej, w tym wprowadzenie zasady in dubio pro tributario, powinny zostać uchwalone jak najszybciej – twierdzą Pracodawcy RP. Środowisko biznesu uważa, że rozstrzyganie wątpliwości interpretacyjnych na korzyść podatników będzie przełomem w relacjach podatników z fiskusem  – informuje portal podatki.biz.

 

Temat planowanych zmian w prawie podatkowym poruszono w ubiegłym tygodniu podczas konferencji pt. „Wpływ dialogu społecznego na kształt polskiego prawa podatkowego”, zorganizowanej przez Pracodawców RP.

 

– Obowiązkiem każdego ustawodawcy jest tworzenie przepisów prawa podatkowego w taki sposób, aby stwarzały one dogodne warunki funkcjonowania polskich przedsiębiorców. Dlatego też trzeba dołożyć wszelkich starań do tego, aby konsultacje aktów prawnych prowadzone przez Ministerstwo Finansów miały również charakter rzeczywisty, a nie tylko formalny – powiedział prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski.

 

Pracodawcy krytycznie oceniają decyzję o przekazaniu projektu noweli do podkomisji ds. monitorowania systemu podatkowego, co ma – jak twierdzą – prowadzić jedynie do przedłużenia prac legislacyjnych.

 

– Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na to, żeby opóźniać realizację tego projektu. On jest prosty, jasny i niewymagający szerszych dyskusji – ocenił Malinowski.