English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Dlaczego warszawiacy szukają pracy poza stolicą?

15-02-2017

Trudno jest odnieść wielki sukces, kiedy robi się dokładnie to, co wszyscy. A tendencja jest taka, że po dobrą pracę jedzie się najczęściej do Warszawy. Te marzenia w praktyce oznaczają tysiące wysłanych CV i przebijanie się przez rekruterów oraz konkurencję. Tymczasem prawdziwy rozwój może zacząć się na rogatkach Warszawy, bo firmy z mniejszych miast przyjmą pracowników z warszawskim doświadczeniem z otwartymi ramionami – pisze portal NaTemat.

 

W Warszawie swoje siedziby mają wielkie firmy i światowe korporacje. – Specyfika i standardy ich pracy są cenne dla innych pracodawców w pozostałych częściach kraju – mówi ekspertka Pracodawców RP Wioletta Żukowska-Czaplicka. Jej zdaniem Warszawa daje duże możliwości przy szukaniu pierwszej pracy. Natomiast może się okazać, że w danej branży w stolicy zrobiło się wszystko. – Wtedy warto poszukać miejsca pracy gdzie indziej i poszerzyć perspektywę – ocenia.

 

Ekspertka zauważa, że korzyści dla warszawskich pracowników nie kończą się na przyjęciu z "otwartymi ramionami". – Muszą otrzymać dodatkowe benefity, które skłonią ich do przeprowadzki. Choćby związane z zakwaterowaniem i wyższymi zarobkami. Aby ściągnąć kogoś z Warszawy na pewno trzeba zaoferować wyższe stawki – mówi Wioletta Żukowska-Czaplicka.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.