English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Bardzo dobre informacje dla Polski znów skomplikują sytuację na rynku pracy?

16-02-2017

PKB i produkcja przemysłowa w górę. Produkcja przemysłowa zwiększyła się nawet aż o 4,6 proc. w ujęciu rocznym w grudniu 2016 r. – podał Eurostat. Na tle innych krajów UE mamy więc już dziś nie tylko bardzo niskie bezrobocie, ale i wyjątkowo rozgrzane linie produkcyjne. Czy to szczyt możliwości dla Polski? – pyta portal Puls HR.

 

Ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski zwraca uwagę, że choć póki co wyhamowanie inwestycji nie odbiło się mocno na rynku pracy, to sytuacja ta nie może trwać w nieskończoność. – Pozostaje nam liczyć na ożywienie inwestycyjne – przynajmniej jego odbudowę do poziomu z 2015 r. Tylko w ten sposób można zapewnić kontynuowanie pozytywnych trendów na rynku pracy – dodaje.

 

–  Sytuacja na rynku pracy jest lepsza niż kilka temu. Coraz bardziej idziemy w stronę rynku pracownika, jednak nie będziemy mieli do czynienia z takim ożywieniem gospodarczym, jaki miał miejsce w 2007 roku, kiedy to rynek pracownika był rozgrzany do czerwoności, a dynamika płac osiągała wartości dwucyfrowe w ujęciu nominalnym. Do tej sytuacji nam daleko – uważa Kozłowski.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.