English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Fundusze unijne blokują reformę pośredniaków

20-03-2017

Przejęcie powiatowych urzędów pracy przez państwo oznacza utratę miliardów złotych dla bezrobotnych z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Uważam, że zapowiadana przez rząd reforma urzędów pracy nie ma szans wejść w życie w 2018 r. – komentuje Grzegorz Tokarski, ekspert Pracodawców RP.

 

– Ciągle nie zostały wypracowane założenia projektu nowelizacji przepisów, a wdrożenie jakiejkolwiek reformy wymagałoby już teraz ustalenia wydatków z Funduszu Pracy na przyszły rok. Nie ma w mojej ocenie szans na zmianę struktury urzędów pracy, również ze względu na problemy, jakie rząd będzie miał z funduszami unijnymi – ocenia Tokarski.

 

– Urzędy pracy nie potrzebują centralizacji, ale zmian, które powodować będą wzrost ich skuteczności i efektywności wydatkowania środków Funduszu Pracy – dodaje Tokarski. – Postulaty dotyczące rezygnacji z profilowania czy oddzielenie statusu bezrobotnego od prawa do ubezpieczenia zdrowotnego można przeprowadzić bez przenoszenia pośredniaków do administracji państwowej – podsumowuje.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.