English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

Natemat.pl: Jak wyrwać fiskusowi bat?

09-04-2015

Jak mówi przysłowie - jedyne, co w życiu jest pewne, to śmierć i podatki. Niestety, w polskich realiach i jedno, i drugie może być równie niespodziewane. Podatnicy chyba pod każdą szerokością geograficzną narzekają na zbyt wysokie stawki – tak było i będzie. Jednak nie można przejść do porządku dziennego nad faktem, że w naszym kraju fundamentalne, pochodzące z prawa rzymskiego zasady nie zawsze są stosowane w postępowaniu skarbowym ­– pisze Krzysztof Przybył z portalu NaTemat.

 

W ostatnich dniach minionego roku prezydent Komorowski skierował do Sejmu projekt stanowiący, że wszelkie wątpliwości w postępowaniu skarbowym należy rozstrzygać na korzyść podatnika.

 

Prezydencką inicjatywę poparły organizacje przedsiębiorców, wychodząc ze słusznego założenia, że skoro nie ma szans na szybką zmianę całej filozofii funkcjonowania aparatu skarbowego, to warto chociaż „wyrwać bat fiskusowi” i ustawowo wprowadzić jasne reguły gry. W społeczną kampanię poparcia dla zmian zaangażowały się m.in. Pracodawcy RP oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

– W Internecie trwa akcja gromadzenia podpisów poparcia pod prezydencką inicjatywą. Dotąd podpisało ją niemal 12 tysięcy osób. Ciekawe, czy większą determinację wykażą organizatorzy tej akcji, czy rządowi urzędnicy? – pyta autor.