English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna O nas Media o nas
Zakładki 3
zakladki_video

Media o nas

DRUKUJ

„Rzeczpospolita”: Obywatele rządzą!

18-05-2015

Polacy dzielą się na różne grupy, ale zapewne nikt nie postrzega siebie jako „elektoratu” tego czy owego kandydata. Jestem przekonany, że każdy z nas ma swój rozum i dokonuje wyboru samodzielnie. Czasem, żeby zrobić na złość „onym”, czasem żeby poprzeć „tych”. Ale to decyzja każdego z nas. Także ta o niepójściu do głosowania – Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski pisze w felietonie dla „Rzeczypospolitej”.

 

– Warto przypomnieć obu kandydatom, że niezależnie od tego, kto wygra, rano 25 maja obudzimy się razem we wspólnej Polsce. Dlatego powinniśmy po niezbyt długiej dyskusji podjąć odpowiednie decyzje i konsekwentnie wdrażać zmiany – pamiętając jednocześnie o tym, że „obywatel” oznacza prawa, ale także obowiązki – zauważa Malinowski.

 

Prezydent Pracodawców RP uważa, że przede wszystkim poprawić należy system stanowienia prawa oraz funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Jego zdaniem zmian wymaga także system podatkowy – należy uchwalić proponowane przez Prezydenta Komorowskiego zmiany w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji sejmu, trzeba też doprowadzić do stabilizacji przepisów podatkowych. Andrzej Malinowski zwraca też uwagę na brak spójnej polityki ochrony zdrowia.

 

–  Nie wierzę, że jednomandatowe okręgi wyborcze poprawią cokolwiek w polskim systemie wyborczym – zwłaszcza w takiej wersji, jaką poznaliśmy w Wielkiej Brytanii. Nie ulega jednak wątpliwości, że potrzebna jest zmiana sposobu głosowania, tak aby więcej obywateli szło do urn. Po prostu – warto i trzeba rozmawiać – podsumowuje Andrzej Malinowski.