English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna CSR Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012

17-04-2012

Trwa nabór do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów z zakresu CSR – Liderów Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja jest drugą w historii, a organizatorem wydarzenia są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Termin zgłoszeń do drugiej edycji mija 21 maja br.

 

W konkursie mogą wziąć udział firmy, które mają siedzibę i prowadzą swoją działalność na terenie Polski. Nie jest istotny zakres działania czy wielkość podmiotu – szanse na zwycięstwo mają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i te z sektora MŚP. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz podpisanej deklaracji przestrzegania Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu. Po tym terminie Rada Ekspertów oraz Kapituła rozpoczną proces oceny nadesłanych zgłoszeń. Oceniane będą m.in. zaangażowanie społeczne firmy, dialog z pracownikami, relacje z interesariuszami czy wpływ na środowisko.

 

– Konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu wyróżnia przede wszystkim branżowość. To pierwsza inicjatywa w Polsce, w ramach której firmy o tym samym profilu działalności konkurują między sobą na polu odpowiedzialnego biznesu. Liczymy, że to podejście zachęci firmy do zgłoszenia swojego udziału i – podobnie jak w zeszłym roku – wzbudzi zainteresowanie wśród szerokiego grona przedsiębiorstw – mówi Katarzyna Rózicka, ekspert ds. CSR Pracodawców RP.
 

Laureatów II edycji konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu poznamy podczas prestiżowej gali, która odbędzie się we wrześniu br. Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie internetowej www.koalicjacr.pl.
 

W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział kilkadziesiąt firm. Były wśród nich zarówno wielkie korporacje, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Doskonałym przykładem jest jeden ze zwycięzców – firma Rudpol-OPA, która prowadzi działalność wyłącznie na terenie województwa śląskiego. Stanowi to dowód na to, że aby zostać Liderem Odpowiedzialnego Biznesu, nie trzeba być dużym przedsiębiorcą. Szanse na tytuł ma każdy, a głównym kryterium są realne działania prowadzone w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku – oprócz firmy Rudpol-OPA – laureatami konkursu zostali Cemex, Citi Handlowy, Coca-Cola oraz PKN Orlen.