English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna CSR Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Już tylko tydzień naboru do konkursu CSR – Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012

15-05-2012

Trwa nabór do drugiej edycji, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów z zakresu CSR – Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012. Organizatorem przedsięwzięcia są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Termin zgłoszeń do drugiej edycji mija 21 maja br.

 

Tym, co wyróżnia konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu, jest jego branżowość. To pierwsza inicjatywa w Polsce, w ramach której firmy o tym samym profilu działalności konkurują między sobą na polu odpowiedzialnego biznesu. To unikalna okazja do tego, aby zweryfikować poziom prowadzonej polityki CSR na tle innych firm z danej branży. Regulamin konkursu zakłada pięć kategorii dla poszczególnych branż: budowlanej, finansowej, FMCG, paliwowo-energetycznej i telekomunikacyjnej oraz kategorię ogólną.

 

Szanse na zdobycie tytułu Lidera Odpowiedzialnego Biznesu ma każda firma, która przestrzega najwyższych standardów CSR. Nadesłane wnioski ocenione zostaną przez Radę Ekspertów oraz Kapitułę konkursu. W konkursie oceniane będą m.in. zaangażowanie społeczne firmy, dialog z pracownikami, relacje z interesariuszami czy wpływ na środowisko. Tegoroczna edycja jest już drugą w historii.

 

Liderami Odpowiedzialnego Biznesu pierwszej edycji konkursu zostali: Cemex, Citi Handlowy, Coca-Cola, PKN Orlen oraz Rudpol-OPA. Rada i Kapituła Konkursu postanowiły również przyznać wyróżnienie dla firmy Polkomtel.

 

Laureatów drugiej edycji konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wrześniu br.

 

Partnerami merytorycznymi drugiej edycji konkursu są: Danone, GlaxoSmithKline, Hochtief Polska, PGNiG, PZU oraz TP SA.

 

Partnerami medialnymi konkursu zostali: "Brief", Kampaniespołeczne.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Onet.pl. PRoto.pl i "Rzeczpospolita".

 

Patronat honorowy nad konkursem objęło Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie internetowej projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”.

 

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Rózicka – e-mail: , tel.: 22 518 87 42 lub 22 518 87 19.