English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych
Zakładki 3
zakladki_video

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych

DRUKUJ

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych – OSSN powstało w grudniu 2002r. w Gdyni. Powodem powołania stowarzyszenia była konieczność stworzenia reprezentacji małych jednostek szpitalnych, żle traktowanych przez władze centralne i regionalne.


Skupiamy obecnie 77 szpitali na terenie całego kraju. Jako jednorodna, coraz większa i coraz silniejsza grupa wspólnie prowadzimy akcje lobbingowe na rzecz szpitali prywatnych.


Prowadzimy akcje wspólnych ubezpieczeń oraz wspólnie i po niższych kosztach zdobywamy certyfikaty jakości ISO. Członkowie OSSN postawili sobie za zadanie wspierać zmiany w organizacji służby zdrowia w Polsce. Jesteśmy organizacją stowarzyszoną w  Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych- UEHP, której jesteśmy członkiem od 2004 roku.


W celu realizacji zamierzonych celów członkowie Stowarzyszenia na zaproszenie Premiera, aktywnie uczestniczyli w pracach „ okrągłego stołu w służbie zdrowia” oraz „Białego Szczytu”, opracowali swoje stanowisko dotyczące koniecznych zmian w organizacji opieki zdrowotnej w Polsce.


Od czerwca 2006 jesteśmy członkiem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, wraz z którymi  utworzyliśmy  Korporację „ Zdrowe Zdrowie”. Celem Korporacji jest doprowadzenie do równego, zgodnego z prawem  traktowania świadczeniodawców publicznych i prywatnych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce.