English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Udział firm egipskich

DRUKUJ

Profil EPBA
 

Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów (Egyptian-Polish Businessmen Association) działa od 1997 roku i skupia egipskie firmy współpracujące z Polską w sektorach handlu, inwestycji i różnego rodzaju usług (m.in. turystyka). EPBA wspiera także relacje kulturalno-oświatowe pomiędzy oboma krajami. W ramach Stowarzyszenia funkcjonują komitety, które mają na celu intensyfikowanie kontaktów biznesowych Członków (np. owoce i warzywa, zioła i przyprawy, turystyka, technologie komputerowe, logistyka, budownictwo, chemikalia i lakiery, surowce, pojazdy zmechanizowane i części zamienne, produkty włókiennicze). EPBA co roku organizuje misje handlowe do Polski, a także przyjmuje misje biznesowe z Polski. Zajmuje się ich kompleksową obsługą, w ramach której organizują spotkania matchmakingowe, wizyty studyjne w fabrykach, spotkania inwestorskie oraz z przedstawicielami rządu egipskiego.
 

W celu intensyfikacji relacji biznesowych pomiędzy Egiptem a Polską EPBA współpracuje z renomowanymi instytucjami na terenie Polski, takimi jak: Pracodawcy RP, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarki, a także z Ambasadą RP w Kairze. W 2011 r. Prezes EPBA, Pan Medhat El Kaissy, otworzył biuro w Warszawie. Celem działalności biura jest wspieranie Członków w ich przedsięwzięciach na terenie kraju oraz udzielanie pomoc w poszukiwaniu nowych partnerów biznesowych, zarówno w Polsce jak i w Egipcie.

 

1) Grupa EITTRANS, Salah Sadek– Właściciel i Dyrektor Generalny

 

Grupa składa się z czterech firm oraz centrum biznesu. Każda firma specjalizuje się w swojej dziedzinie. Główny cel Grupy to świadczenie usług najwyższej jakości w zakresie handlu, przewozu oraz odprawy celnej różnych produktów, a także dostaw materiałów budowlanych. Firma oferuje: świeże warzywa i owoce – cebulę, czosnek, ziemniaki, mandarynki, pomarańcze, arbuzy; mrożonki – okra i truskawki. Poszukuje także eksporterów świeżych jabłek.
www.eittrans.org

 

2) El Wadi, Khairallah Metry – Właściciel, Dyrektor ds. Eksportu

 

Firma powstała w 1974 roku. Jej działalność skupia się na uprawie oraz eksporcie odwodnionychziół, przypraw i warzyw. Firma oferuje: słodką bazylię, majeranek, pietruszkę, koperek, koper włoski, miętę, hibiskus, rumianek, nagietek, kozieradkę, anyż, kolendrę, kminek, cebulę.
www.khbspices.com

 

3) Karastoor, Tharwat Shenouda – Dyrektor Generalny

 

Karastoor to firma specjalizująca się głównie w obrocie produktami rolnymi – co obejmuje przetwórstwo, import i eksport świeżych owoców (zwłaszcza import jabłek i gruszek) – oraz produktów mlecznych (świeże mleko, masło). Firma poszukuje eksporterów świeżych jabłek.

 

4) Egyptian Trading Herbs and Spices, Sayed Mohamed Sayed – Właściciel

 

Egyptian Trading Herbs and Spices została założona jako biznes rodzinny w 1979 roku. Firma współpracuje z polskimi kontrahentami od 1991 roku, eksportując do odbiorców z branży spożywczej i napojów. Zajmuje się eksportem ziół, przypraw, herbat ziołowych, nasion, hibiskusa, mięty, kminku, majeranku, bazylii.
www.egyherbspices.com

 

5) Wadi El-Nil Company, prof. dr Mohamed Saleh– Przedstawiciel
 

Firma zajmuje się handlem sprzętem medycznym oraz artykułami spożywczymi. Jest zainteresowana nawiązaniem kontaktów z polskimi eksporterami tych produktów (urządzenia medyczne: rentgeny, inkubatory, rezonanse magnetyczne MRI, sprzęt do intensywnej terapii; art. spożywcze: produkty mleczne, słodycze i soki).
www.wadielnil.com/
 

6) ICTC, dr Sherif Aboulmaged – Właściciel

 

Firma specjalizująca się w doradztwie oraz handlu międzynarodowym surowcami, rudami metali oraz materiałami metalurgicznymi (żelazowe i nieżelazowe). Firma poszukuje eksporterów koksu metalurgicznego oraz wyrobów metalurgicznych (anody węglowe dla branży aluminium, stopy żelaza).
www.ictcegypt.com

 

7) Abou Shanab Trading Limited, Mohamed Abou Shanab – Prezes
 

Firma została założona w 1950 roku. Jest pośrednikiem w imporcie i eksporcie następujących produktów: maszyny obróbki metalu; blacha stalowa; produkty naftowe i chemiczne, koks naftowy; tekstylia; zboża.
www.aboushanab.com

 

8) Sheshtawy Moda, Gamal Sheshtawy – Właściciel
 

Firma jest producentem obuwia i toreb ze skóry. Poszukuje importerów tych produktów.

 

9) Grand Egypt, Faris Fouad – Dyrektor Generalny
 

Firma została założona w 1999 roku. Zajmuje się eksportem i importem oraz spedycją. Firma poszukuje importerów egipskich wyrobów rzemieślniczych oraz dostawców urządzeń hydraulicznych i pomp.
www.grandegypt.org

 

10) ACT, Hassanein Tawfiq – Dyrektor Generalny
 

Firma ACT powstała w 1988 roku, jako jedna z pierwszych firm ICT w Egipcie. Od tego czasu ACT odgrywa wiodącą rolę w zapewnianiu najwyższej jakości rozwiązań i produktów na rynku egipskim.
 

Koncentrując się na potrzebach klientów i popycie rynkowym, ACT współpracuje z ponad dwudziestoma międzynarodowymi firmami w celu opracowywania produktów pasujących do standardów branżowych i wymagań klientów. Dzięki temu ACT stało się jednym z czołowych integratorów systemów IT w Egipcie.
 

ACT oferuje gotowe technologie dla rządów, korporacji, firm międzynarodowych, hoteli i restauracji, bankowości i finansów, firm telekomunikacyjnych, sektorów nieruchomości, ropy i gazu, lotnictwa, ochrony zdrowia, transportu i placówek oświatowych.
 

Firma poszukuje polskich odbiorców outsourcingu z Egiptu następujących usług: programowanie, centra obsługi telefonicznej, zarządzanie projektami, analiza systemów i ich opracowanie.
 

www.act-eg.com

 

Turystyka
 

1) ASE Group, Mohamed Hanno – Prezes Zarządu
 

Profil działalności:
– Obsługa przedstawicielstw linii lotniczych
– Obsługa podróżnych w Egipcie
– Obsługa naziemna
– Nadzór nad obsługą płytową i handlingową
– Zezwolenia na przeloty i lądowania
– Koordynacja bramek czasowych
– Tankowanie
– Obsługa VIP
– Zarządzanie załogą i transportem
– Płatności dostawców
– Catering & HOTAC

 

ASE – World of Travel Services:
– Udzielanie informacji z zakresu turystyki międzynarodowej
– Rezerwacje podróży oraz wycieczek
– Rezerwacje noclegów
– Pakiety międzynarodowe
– Oferta dla nowożeńców
– Podróże promem (morskie i śródlądowe)
– Spotkania, wydarzenia motywacyjne, konferencje (MICE)
– Usługa Meet & Assist (pomoc w odprawie pasażerskiej w ruchu międzynarodowym)
– Transfery lokalne i międzynarodowe
– Oferta na indywidualne zamówienie klienta
– Usługi wizowe
 

www.aseegypt.aero

 

Firma poszukuje kontaktu z polskimi biurami turystycznymi, a także z liniami lotniczymi, w celu świadczenia usług obsługi naziemnej.
 

2) Pyramisa Hotels and Resorts, Emad Farid – Dyrektor Regionu ds. Sprzedaży i Marketingu

 

Pyramisa Hotels, Resorts and Real Estate jest jedną z największych prywatnie zarządzanych egipskich sieci hoteli, kurortów i placówek, odznaczającą się wiodącą pozycją na rynku. Posiada sieć zróżnicowanych pięciogwiazdkowych hoteli i kurortów w największych miastach turystycznych, w tym między innymi w następujących lokalizacjach: Kair – Pyramisa Hotel, Luksor – Pyramisa Isis Hotel Asuan -Pyramisa Isis Island,  Pyramisa Isis Corniche Hotel Aswan, Sharm El Sheikh – Pyramisa Hotel, Resort & Convention, Hurghada – Pyramisa Blue, Sahl Hasheesh – Pyramisa Beach Resorts, Pyramisa Sun Set Pearl Appartotel, Pyramisa Paradise Gardens oraz niedługo otwierany Pyramisa Suite Hotel w Dubaju.

 

Pyramisa posiada i sprzedaje nieruchomości w ekskluzywnych, egzotycznych obszarach mieszkalnych, wykończone w najlepszym europejskim stylu.

 

Firma chciałaby nawiązać kontakt z agencjami turystycznymi, przedstawicielami hoteli oraz firm z branży nieruchomości w Polsce, które sprzedają nieruchomości polskim gościom wyjeżdżającym za granicę.

 

Oferuje usługi hotelowe w Egipcie i mieszkania w Sahl Hasheesh: Sun Set Pearl i Paradise Gardens.

 

www.pyramisaegypt.com

 


 

  • Udział firm egipskich