English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Pracownia Psychologicznych Badań Organizacyjnych
Zakładki 3
zakladki_video

Pracownia Psychologicznych Badań Organizacyjnych

DRUKUJ

Pracodawcy RP nawiązali współpracę z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

24-10-2013

Pracodawcy RP i Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego podpisali porozumienie o współpracy przy tworzeniu Pracowni Psychologicznych Badań Organizacyjnych. Pracownia będzie funkcjonować w ramach struktur Pracodawców RP, a zaplecze eksperckie zapewni Pracownia Psychologii Badań Biznesu Instytutu Psychologii UG, kierowana przez dr. Zdzisława Nieckarza.

 

Badania prowadzone w pracowni będą skoncentrowane na procesach zachodzących w organizacjach oraz na zagadnieniach psychologii biznesu. Wyniki posłużą do opracowania projektów edukacyjnych oraz narzędzi diagnostycznych służących zwiększeniu efektywności zarządzania.

 

Inicjatywa została podjęta w odpowiedzi na sugestie członków Pracodawców RP, którzy wyrażali zainteresowanie poszerzeniem oferty organizacji o dostęp do rozwiązań z zakresu zarządzania organizacjami i zasobami ludzkimi oraz psychologii biznesu.

 

Ponadto Pracodawcy RP i Instytut Psychologii UG mają nadzieję, że utworzenie jednostki badawczej przyczyni się nie tylko do wypracowania praktycznych zastosowań wyników badań w wyżej wspomnianych dziedzinach, lecz także do popularyzacji idei współpracy pomiędzy instytucjami edukacyjnymi i naukowymi a przedsiębiorcami.