English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP z wizytą studyjną w Szwajcarii

24-10-2013

Przedstawiciele Pracodawców RP, w ramach projektu „Utworzenie partnerstwa polsko-szwajcarskiego na rzecz lepszych rozwiązań w dialogu społecznym i podatku VAT w Polsce”, złożyli w październiku wizytę swojemu partnerowi, Schweizerische Gewerbeverband – jednej z najważniejszych organizacji pracodawców w Szwajcarii.

 

Celem wizyty było bliższe poznanie sposobu funkcjonowania i roli dialogu społecznego w tym kraju. Przedstawiciele Pracodawców RP uczestniczyli w szeregu spotkań z reprezentantami czołowych organizacji uczestniczących w szwajcarskim dialogu społecznym – kierownictwem branżowych stowarzyszeń pracodawców, związków zawodowych oraz z niezależnymi ekspertami. Efekty tych spotkań zostaną zebrane i wydane w formie specjalnego raportu.

 

Owocem wizyty jest także zacieśnienie współpracy między Pracodawcami RP a Schweizerische Gewerbeverband, mającej na celu ułatwianie kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi a szwajcarskimi przedsiębiorstwami.

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wartość współfinansowania wynosi CHF 211 206,13.

 

 

Więcej informacji dostepne jest pod adresami:
http://www.programszwajcarski.gov.pl
http://www.swiss-contribution.admin.ch/poland/