English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Szkolenie „Podatek VAT dla przedsiębiorców po 1 stycznia 2014 r.”

01-09-2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu Podatek VAT dla przedsiębiorców po 1 stycznia 2014 r., realizowanym przez Pracodawców RP w ramach projektu „Utworzenie partnerstwa polsko-szwajcarskiego na rzecz lepszych rozwiązań w dialogu społecznym i podatku VAT w Polsce”. Szkolenie jest bezpłatne i prowadzone w formie e-learningu.

 

Celem szkolenia jest szczegółowa analiza wszystkich nowelizowanych przepisów prawnych oraz omówienie aktualnych zagadnień problemowych na gruncie podatku VAT w formie praktycznych przykładów. Poznanie skutków ostatnich nowelizacji VAT wydaje się bowiem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorców w obecnych stanie prawnym.

 

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług obowiązująca od dnia 1 stycznia 2014 r. wprowadziła fundamentalne zmiany podstawowych pojęć ustawowych, takich jak obowiązek podatkowy i podstawa opodatkowania. W nowy sposób wyrażono także prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz podjęto próbę uproszczenia obowiązujących zasad związanych z wystawianiem faktur VAT. W konsekwencji większość transakcji opodatkowanych podatkiem VAT jest rozliczana na nowych zasadach.

 

Składające się z dziewięciu modułów zajęcia kompleksowo ujmują najważniejsze zagadnienia – począwszy od zakresu podmiotowego i przedmiotowego VAT, poprzez m.in. moment powstania obowiązku podatkowego (ze wskazaniem najnowszych zmian), a także sposoby oraz warunki odliczenia i zwrotu VAT czy opodatkowanie sprzedaży nieruchomości, aż po możliwości skorzystania z ulgi za złe długi. Przygotowane na końcu każdego modułu testy pozwolą utrwalić nowo zdobytą wiedzę. Program szkolenia znajdą Państwo w załączeniu.

 

Do udziału w warsztatach szczególnie zachęcamy doradców podatkowych, adwokatów oraz radców prawnych.

 

Osoby, które ukończą szkolenie, otrzymają zaświadczenie będące potwierdzeniem zdobytej wiedzy.

 

Kurs jest dostępny po dokonaniu bezpłatnej rejestracji na stronie: http://www.komitetpodatkowy.pl – w zakładce Szkolenia e-learningowe.

 

W załączniku znajdą Państwo program szkolenia. 

 

Dodatkowych informacji na temat szkolenia udziela Mariusz Korzeb:

e-mail: .

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wartość współfinansowania wynosi CHF 211 206,13.

 

 

Więcej informacji dostepne jest pod adresami: 

http://www.programszwajcarski.gov.pl

http://www.swiss-contribution.admin.ch/poland/