English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Provident
Zakładki 3
zakladki_video

Provident

DRUKUJ

Provident

 

 

 

Provident Polska SA należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance. Grupa jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i prowadzi działalność w sześciu krajach: na Węgrzech, w Słowacji, w Czechach, w Rumunii, w Meksyku i w Polsce.

 

Provident działa na rynku polskim od 1997 roku.  Firma jest liderem w segmencie szybkich pożyczek gotówkowych, w tym udzielanych w domu klienta. Wartość portfela na rynku polskim (wyniki za 2009 r.)  wyniosła 279,9 miliona funtów. Przychody, które zanotował w 2009 roku Provident Polska wynoszą 226,3 mln funtów. Liczba klientów obsługiwanych w Polsce to 758 tysięcy, przy całkowitej liczbie klientów International Personal Finance wynoszącej 2 000 000. Provident należy do największych brytyjskich pracodawców w Polsce. Spółka zatrudnia 2400 pracowników i współpracuje z 10 000 przedstawicieli w całym kraju.

 

Od początku istnienia firma prowadzi działania mające na celu budowanie świadomości konsumentów. Dlatego wdrożony został Program Uczciwe Traktowanie Klientów - zbiór dobrych praktyk dotyczących jakości obsługi klienta. W Wielkiej Brytanii Program stanowi część regulacji prawnych i jest obowiązkowy dla sektora bankowego. International Personal Finance przyjął te wytyczne na zasadach dobrowolności na wszystkich rynkach, na których działa.

 

Firma podpisała i stosuje Kodeks Dobrych Praktyk Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, który został zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego i znalazł się na liście najbardziej prestiżowych kanonów etycznych środowisk finansowych.

 

Provident jest członkiem-założycielem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i członkiem Centrum Wolontariatu.