English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Praca tymczasowa po nowemu

2017-04-24
Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Jak zapewniają przedstawiciele rządu zmiany są korzystne i przyniosą pozytywne efekty. Czy, aby na pewno?
czytaj więcej

Komentarz dnia: Czy biurokracja zablokuje Konstytucję dla Biznesu?

2017-04-21
Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem gorącej dyskusji – konferencja uzgodnieniowa ustaw wchodzących w skład pakietu Konstytucji dla Biznesu z pewnością nie będzie lekka, łatwa i przyjemna. Biurokraci dołożą wszelkich starań, aby zablokować zapisy zmuszające ich do cięższej pracy. Dwa lata temu odnieśli sukces…
czytaj więcej

Płaca minimalna w górę!

2017-04-20
2049 złotych brutto – co najmniej tyle, od przyszłego roku, może wynosić płaca minimalna. Stawka godzinowa może wzrosnąć zaś co najmniej do 13,30 złotych brutto za godzinę. Tak wynika z najnowszych, rządowych prognoz makroekonomicznych oraz przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, które zakładają automatyczny wzrost płacy minimalnej. Kwoty te będą stanowić punkt odniesienia w negocjacjach pomiędzy organizacjami pracodawców a związkami zawodowymi w ramach Rady Dialogu Społecznego.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Krótszy tydzień pracy dla rodziców

2017-04-20
Rodzice dzieci w wieku do 10 lat o godzinę krócej w pracy – taki projekt trafił do konsultacji społecznych. Jego celem miałoby być wsparcie rodzin z dziećmi, ale tak naprawdę oznacza on skrócenie tygodnia pracy z 40 do 35 godzin dla tej grupy pracujących.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Reforma administracji skarbowej – efektów nadal nie ma

2017-04-19
Po kilku tygodniach działania Krajowej Administracji Skarbowej widać, że wiązane z jej wprowadzeniem nadzieje były na wyrost. Nie widać żadnych sygnałów zmiany mentalności urzędników, postępują oni nadal według starego wzoru: traktowania przedsiębiorcy jak zwierzyny łownej, którą trzeba upolować za każdą cenę.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     155
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku