English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Inicjatywa legislacyjna Rady Dialogu Społecznego przedmiotem prac rządu

2017-01-16
Na kolejnym posiedzeniu rządu ma zostać rozpatrzony projekt nowelizacji Kodeksu pracy przygotowany przez organizacje partnerów społecznych w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa legislacyjna strony pracodawców i pracowników przygotowana na gruncie nowej ustawy. Rada Ministrów jest zobligowana do jej rozpatrzenia, a w razie decyzji o nieprzyjęciu projektu, RDS musi otrzymać w określonym terminie jej uzasadnienie.
czytaj więcej

Czas pracy ma być jeszcze bardziej elastyczny dla rodziców

2017-01-12
Trudno nie zgodzić się z zasadnością wprowadzenia ułatwień, których celem będzie umożliwienie łączenia aktywności zawodowej z rodzicielstwem. Elementy realizujące politykę prorodzinną nie powinny jednak nakładać na pracodawców zbyt daleko idących obowiązków, ponieważ zamiast wspierać pracujących rodziców mogą ograniczyć ich dostęp do rynku pracy.
czytaj więcej

Solidny koniec roku na polskim rynku pracy

2017-01-09
Jak wynika z najnowszych szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia rejestrowanego ukształtowała się w grudniu 2016 r. na poziomie 8,3 proc. – W porównaniu z listopadem, bezrobocie nieznacznie wzrosło. Należało się jednak tego spodziewać z uwagi na wpływ czynników sezonowych – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Pracodawcy RP podsumowują rok 2016

2016-12-29
Rok 2016 nie przyniósł przełomu w usuwaniu przeszkód gnębiących rozwój polskiej przedsiębiorczości. Trudno nie kryć rozczarowania wobec wcześniejszych zapowiedzi – tym bardziej, że wiele z nich było spełnieniem wyczekiwanych od lat zmian. Środowisko przedsiębiorców otrzymało za to niejednoznaczną mieszankę z dobrych projektów oraz niepokojących zmian.
czytaj więcej

Polski przemysł na biegu wstecznym, sprzedaż detaliczna przyhamowuje

2016-11-21
– Pierwsze odczyty wskaźników makroekonomicznych za październik nie tylko nie świadczą o tym, że długo oczekiwana poprawa koniunktury w polskiej gospodarce w ostatnim kwartale roku do tej pory nie nadeszła, lecz wręcz następuje jej dalsze pogorszenie. Sprzedaż detaliczna rozczarowuje, ale stosunkowo nieznacznie. Mimo wszystko przy tak dobrej sytuacji na rynku pracy oraz ogromnym wsparciu finansowym dla gospodarstw domowych w postaci programu 500+, można byłoby oczekiwać więcej – ocenia Łukasz Kozłowski.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     155
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku