English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Komentarz dnia: Outsourcing pracowniczy wymaga jasnej definicji

2017-02-23
Pracodawcy RP zdecydowanie opowiadają się za uporządkowaniem sytuacji prawnej związanej z outsourcingiem pracowniczym i za skuteczną likwidacją procederu fikcyjnego „przenoszenia” pracowników między firmami.
czytaj więcej

Sieć szpitali – od 1 października

2017-02-21
Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali. Wbrew rządowym zapewnieniom w ocenie Pracodawców RP spowoduje ona pogorszenie dostępności do świadczeń medycznych. Zdanie odrębne dotyczące ustawy zgłosił wicepremier Jarosław Gowin – według którego projekt daje nadmierne przywileje placówkom publicznym kosztem prywatnych.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Powstrzymać skarbówkę – by uratować dotacje

2017-02-21
Ministerstwo Finansów musi natychmiast naprawić błędy skarbówki, która poprzez wydawanie wadliwych decyzji jest o krok od pogrzebania niemal setki projektów finansowanych z unijnych pieniędzy (program POWER 2.2) – alarmują Pracodawcy Rzeczypospolitej. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski skierował w tej sprawie pismo do Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, a także apeluje o jak najszybszą uchwałę Rady Dialogu Społecznego.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Chaos, szkody i ból

2017-02-20
Pracodawcy RP apelują o refleksję i kompromis w sprawie projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, czyli tak zwanej ustawy o „sieci szpitali”.
czytaj więcej

Połączenie ZUS i NFZ to bardzo dobre rozwiązanie

2017-02-17
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia proponuje połączenie ZUS z NFZ w celu racjonalizacji wydatków w ochronie zdrowia. To dobra propozycja, a Pracodawcy RP przypominają, że taka rekomendacja znalazła się w dokumencie Akademii Zdrowia pt. „System ochrony zdrowia w Polsce. Diagnoza i kierunki reform”, opracowanym już w 2013 r.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     153
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku