English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Deflacja słabnie, ale inflacja też się nie umacnia

2016-09-30
– W ujęciu rocznym ceny spadają najwolniej od grudnia 2015 r., a wskaźnik ich dynamiki podniósł się o 0,3 pkt proc. w porównaniu z sierpniem. Ogłaszanie na podstawie dzisiejszych danych rychłego powrotu inflacji istotnie wyższej od zera byłoby jednak zdecydowanie przedwczesne. Deflacja przybiera coraz mniejsze rozmiary głównie za sprawą efektów bazowych, a ponadto patrząc w ujęciu miesięcznym ceny wciąż stały w miejscu – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Ministerstwo Finansów nie chce dialogu w sprawie opodatkowania robót hydrotechnicznych

2016-09-19
Pomimo ostrej krytyki Ministerstwa Finansów ze strony środowisk związanych z gospodarką morską, w sprawie opodatkowania prac hydrotechnicznych nie nastąpił żaden przełom. Organy państwa przerzucają się odpowiedzialnością, jednakże konsekwencje jak zawsze ponoszą wyłącznie przedsiębiorcy. To kolejny przykład sprawy, w której fiskalizm wygrywa z rozsądkiem i sprawiedliwością.
czytaj więcej

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna już nie rozczarowują

2016-09-19
– Najnowsze mocne odczyty wskaźników makroekonomicznych odzwierciedlających aktywność w polskim sektorze przemysłowym oraz handlu detalicznym są bardzo pozytywną odmianą w stosunku do zalewającej nas w ostatnim czasie fali publikacji rozczarowujących danych. Zmierzająca w kierunku wartości dwucyfrowych realna dynamika sprzedaży detalicznej może świadczyć o pojawieniu się długo oczekiwanego efektu programu Rodzina 500+ – mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Zawieszenie podatku od sprzedaży detalicznej jest problematyczne dla budżetu, ale należało się go spodziewać

2016-09-19
Komisja Europejska ogłosiła dziś wszczęcie postępowania w sprawie niedozwolonej pomocy publicznej, za jaką może zostać uznany obowiązujący w Polsce od początku września podatek od sprzedaży detalicznej, zawieszając jego dalsze stosowanie. – Podatek handlowy jest najbardziej problematyczną daniną dla obecnego rządu. Zawężenie jego zakresu w wyniku protestów branży, w tym zwłaszcza drobnego handlu, doprowadziło do tego, że prognozowane roczne przychody z tego tytułu zmniejszyły się o 1 mld zł – mówi Łukasz Kozłowski.
czytaj więcej

Zwalczanie modelu biznesowego Ubera to bardzo zły sygnał dla przedsiębiorców

2016-09-05
Przedsiębiorstwa muszą być konkurencyjne, a innowacyjność w znaczącym stopniu poprawia poziom konkurencyjności. Polska dążąc do wspierania innowacyjności powinna zwiększać konkurencyjność firm. Tylko w ten sposób można osiągać wyższe marże, notować większe zyski, a w konsekwencji oferować pracownikom wyższe wynagrodzenia. Do tego sprowadza się istota Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą oficjalnie zaprezentował w dniu 31 sierpnia Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     160
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku