English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Sejm zajmie się ustawami zaproponowanymi przez Pracodawców RP

26-07-2011

Przedstawione przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej najważniejsze projekty ustaw, które należy przyjąć jeszcze w tej kadencji parlamentu, zyskały wsparcie Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. - Wyrażamy zadowolenie z faktu, iż politycy poważnie potraktowali głos przedsiębiorców – mówi Piotr Rogowiecki, ekspert Pracodawców RP.

 

Przedstawiona przez Marszałka lista 60 projektów, nad którymi powinno zakończyć się prace w VI kadencji Sejmu zawiera postulowane przez Pracodawców RP projekty aktów prawnych, m.in. o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców (tzw. ustawę deregulacyjną-bis), nowelizację Kodeksu spółek handlowych (liberalizującą przepisy dotyczące łączenia się spółek kapitałowych), nowelizację ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (wydłużającą vacatio legis dla przepisów stanowiących o utracie przez PFRON osobowości prawnej) oraz o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi (rozwiązującą najpilniejsze problemy przedsiębiorców i pracowników, będące bezpośrednim następstwem powodzi).

 

- Należy jednak zauważyć, iż brak wśród priorytetów ustawy o podpisach elektronicznych w niekorzystny sposób wpłynie na budowę e-państwa. W połączeniu z eliminacją z projektu ustawy deregulacyjnej-bis praktycznie wszystkich propozycji dotyczących elektronizacji przechowywania i obiegu dokumentów otrzymujemy obraz stagnacji w dziedzinie informatyzacji stosunków państwa z obywatelami oraz przedsiębiorcami – mówi Piotr Rogowiecki.