English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Opinie ekspertów
Zakładki 3
zakladki_video

Opinie ekspertów

DRUKUJ

Wpływ podatku VAT na rozwój przedsiębiorczości w Polsce

24-10-2014

Pracodawcy RP zachęcają do zapoznania się z materiałami podsumowującymi konferencję Podatek VAT – wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Polsce, zorganizowaną przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz „Dziennik Gazetę Prawną”.

 

Konferencja była elementem szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej. Przeprowadzone w czasie jego trwania badania i analizy posłużyły prelegentom do zobrazowania problemów związanych z polskim systemem podatkowym.

 

Podczas konferencji omówiono także zagrożenia, których można się spodziewać w najbliższym czasie zarówno w związku z planowanymi, jak i już obowiązującymi zmianami w przepisach. Nie zabrakło również propozycji specjalistów, dotyczących sposobów przyczynienia się do poprawy sytuacji podatników VAT oraz uzdrowienia środowiska prawno-podatkowego.

 

Publikacja porusza m.in. temat okoliczności, które uprawniają do zastosowania „ulgi na złe długi” w świetle regulacji art. 89a ustawy o VAT. Omawia też kwestię praktyki organów podatkowych w zakresie zwrotów VAT oraz zagrożenia i trudności dla przedsiębiorców w związku z powstaniem obowiązku podatkowego i z opodatkowaniem VAT w ramach obrotu nieruchomościami.

 

 Komitet Podatkowy Pracodawców RP