English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

25 lat w skrócie

DRUKUJ

Polski Kongres Gospodarczy, 23–24 kwietnia 2013 r.

Organizowany przez Pracodawców RP Polski Kongres Gospodarczy (PKG) powstał jako platforma wymiany myśli o możliwościach tworzenia wartości polskiej gospodarki w warunkach globalnej konkurencji.

 

Kongres miał być nie tylko forum rzetelnej debaty o potrzebach realnej gospodarki, lecz także miejscem, w którym zapadają kluczowe dla jej rozwoju decyzje.

 

Pierwszy PKG z udziałem kilkuset gości odbył się 23–24 kwietnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gościem honorowym Kongresu był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W ramach I edycji politycy i przedsiębiorcy dyskutowali o przyszłości polskiego sektora energetycznego.

 

W 2014 r. Kongres odbędzie się w październiku, również na Stadionie Narodowym. Tegoroczna edycja ma stanowić podsumowanie działań Pracodawców RP podejmowanych na rzecz synergii polskiego biznesu z nauką. Organizacja opracowała program zmian Nauka dla Biznesu. Biznes dla Nauki, w którym postulujemy połączyć polską gospodarkę, edukację i naukę w spójny, sprawnie działający system. Pracodawcy RP rozesłali również zaproszenia do udziału w konsulatcjach proponowanych zmian do kilkuset rektorów uczelni wyższych i przedstawicieli biznesu. Podczas tegorocznego Polskiego Kongresu Gospodarczego mają zostać wypracowane konkretne propozycje, które następnie zostaną przedstawione rządowi.