English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Wydarzenia i nagrody JUBILEUSZ 25 lat w skrócie
Zakładki 3
zakladki_video

25 lat w skrócie

DRUKUJ

15-lecie istnienia Konfederacji Pracodawców Polskich, wrzesień 2004 r.

Jubileusz, który miał miejsce w dniach 7–11 września 2004 r., KPP połączyła z dorocznym spotkaniem Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE). Obchody były również doskonałą okazją do wręczenia wysokich odznaczeń i orderów państwowych.

 

Pierwszego dnia IOE rozpoczęła obrady na temat roli organizacji pracodawców w walce przeciw korupcji. Nazajutrz pracodawcy spotkali się z ówczesnym Prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim, który uhonorował 21 osób wysokimi odznaczeniami i orderami państwowymi za zasługi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Natomiast sam Prezydent odebrał od KPP statuetkę Wektora.

 

Konfederacja Pracodawców Polskich postanowiła również włączyć się w tych dniach w działania na rzecz osób potrzebujących. W restauracji Belweder podczas uroczystego spotkania KPP (9 września) odbyła się aukcja trzech obrazów współczesnych malarzy, przekazanych przez galerię Marleny Wilbik. Dochód z aukcji został w całości przeznaczony na zakup protezy dla podopiecznej Fundacji Spełnionych Marzeń – Ilony Jurzyk.