English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

25 lat w skrócie

DRUKUJ

Gala Wektorów 2010, 15 stycznia 2011 r.

W sobotę 15 stycznia 2011 r. w Hotelu Hilton w Warszawie odbył się doroczny Bal Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego wręczone zostały prestiżowe nagrody - Wektory 2010. Wyróżnieniem uhonorowano wybitne postaci – przedsiębiorców, polityków, ludzi kultury i sztuki, których działalność może być wzorem dla innych. Wektory przyznawane są za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. W uroczystości wzięło udział ponad czterysta osób.

 

Laureatami 9. edycji Wektorów zostali (wg kolejności wręczania nagród):

 

  • LESZEK CZARNECKI - przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Noble Bank S.A.

Za żelazną konsekwencję w budowie największej polskiej prywatnej grupy finansowej - zarówno dzięki uruchomieniu nowych projektów, takich jak Idea Bank czy PF Leasing, jak i przejęciu GMAC Banku Polska oraz giełdowej spółki MW Trade. Nagroda przyznana wspólnie z Pulsem Biznesu.

 

  • GRAŻYNA KULCZYK - właścicielka Starego Browaru

Za niezwykłe połączenie miłości do sztuki i talentów biznesowych, które zaowocowało miejscem magicznym - Starym Browarem. Za aktywny mecenat nad polską kulturą, finansowanie jej rozwoju oraz inspirowanie dialogu wielu pokoleń artystów polskich i światowych.

 

  • JAN KRZYSZTOF BIELECKI - przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów

Za niekwestionowany, twórczy wkład w kształtowanie gospodarki rynkowej, budowę pozycji Polski na arenie międzynarodowej oraz ekonomiczny realizm i racjonalizm. Za kierowanie się w dwudziestoletniej służbie publicznej najlepiej pojętym interesem państwa i jego obywateli.

 

  • ALEKSANDER FINDZIŃSKI - były dyrektor PGNiG

Za znaczący wkład w rozwój polskiego górnictwa naftowego i gazowego, długoletnie, uwieńczone sukcesem starania o unowocześnienie i modernizację branży oraz wiedzę i umiejętności, które służą naszej gospodarce od ponad czterech dekad.

 

  • ANDRZEJ HASS - prezes  ESL Hass Holding Cypr

Za biznesowy sukces, zbudowanie w ciągu kilkunastu lat firmy o ustalonej renomie i solidnych fundamentach finansowych, podejmującej się realizacji różnorodnych, nawet najtrudniejszych inwestycji oraz za aktywny współudział w rozwoju polskiej żeglugi promowej i liniowej.

 

  • EMILIAN KAMIŃSKI - założyciel i dyrektor Teatru Kamienica

Za udowodnienie że dobra, prawdziwa sztuka może być świetnym biznesem oraz profesjonalne zarządzanie przedsiębiorstwem o nazwie „teatr”. Za skuteczność w pozyskiwaniu sponsorów i funduszy dla polskiej kultury, wspieranie jej młodych twórców oraz działalność charytatywną.

 

  • JAN LUBIŃSKI - prezes zarządu Read-Gene S.A.

Za unikatowe dokonania w dziedzinie medycyny innowacyjnej i przynależność do elitarnego grona najwybitniejszych genetyków onkologii na świecie. Za entuzjazm badawczy, wdrażanie oraz komercjalizację wiedzy służące wykrywaniu i zapobieganiu chorób nowotworowych.

 

  • POLITYKA (tygodnik)

Za wyjątkową rolę, jaką pełni od ponad pięciu dekad w polskim życiu intelektualnym, politycznym, społecznym i kulturalnym. Za opiniotwórcze, obiektywne dziennikarstwo oraz niezmienne prezentowanie spójnego światopoglądu i czytelnego systemu wartości.

 

  • WOJCIECH BALCZUN - prezes PKP Cargo S.A.

Za upór, determinację w działaniu i wybitne osiągnięcia menedżerskie. Za udaną restrukturyzację PKP Cargo, która powinna być wzorem dla innych spółek kolejowych, ambitny program inwestycyjny i biznesową ekspansję za granicę. Za dialog i szacunek dla partnerów społecznych. 

  

Uroczystość uświetnił występ Wojciecha Gąssowskiego, który zaprezentował interpretacje standardów jazzowych i swingowych, nawiązujące do tradycji Franka Sinatry i Nat King Cole’a.