English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

25 lat w skrócie

DRUKUJ

Kanadyjsko-Polski Szczyt Gospodarczy, październik 2012

Międzynarodowy Szczyt, zainicjowany i zorganizowany przez Pracodawców RP i Canadian Employers Council, odbył się 9-10 października w Calgary oraz Toronto. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy z Polski oraz Kanady.


Jak podkreślił Prezydent Pracodawców RP, Kanadyjsko-Polski Szczyt Gospodarczy był wydarzeniem bez precedensu, m.in. dlatego, że przedsiębiorcy z obu krajów spotkali się po raz pierwszy od przeszło 65 lat.


Szczyt Gospodarczy został zainaugurowany przez Okrągły Stół poświęcony energetyce. Kanada jest światową potęgą w tej dziedzinie, dlatego została uznana za doskonałego  partnera gospodarczego dla Polski, dla której poprawa bezpieczeństwa energetycznego, zróżnicowanie źródeł energii oraz podnoszenie efektywności energetycznej są strategicznymi celami. Co więcej, kraj ten został uznany przez polskie Ministerstwo Gospodarki za jeden z pięciu najbardziej perspektywicznych rynków dla naszego kraju.


Podczas Szczytu dyskutowano o celach polskiej polityki energetycznej, możliwościach wydobycia gazu łupkowego oraz barierach spowalniających tempo rozwoju polskiej energetyki. Kanadyjscy przedsiębiorcy mieli również okazję dowiedzieć się o możliwościach inwestowania w naszym kraju.


W Szczycie Gospodarczym Canada – Poland Business Summit wzięli udział wysocy przedstawiciele administracji polskiego rządu z resortów: gospodarki, skarbu i środowiska oraz przedstawiciele biznesu z Polski i Kanady. W szczycie uczestniczyli przedsiębiorcy z wielu branż, m.in.: petrochemicznej i energetyki (przedstawiciele takich firm jak KGHM, Tauron, Azoty Tarnów), transportu i komunikacji (PKP Cargo, Polska Żegluga Morska, OT Logistics), wydobywczej oraz górniczej (Kompania Węglowa), finansowo-bankowej (Bank Gospodarstwa Krajowego, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych), a także maszyn, urządzeń i chemii dla rolnictwa, art. rolno-spożywczych, turystyki i rekreacji, turystyki medycznej, mebli i wyposażenia wnętrz.