English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Patronaty

DRUKUJ

Kto zostanie Bizneswoman Roku 2014?

15-09-2014

 

Od 11 września 2014 r. ruszają zgłoszenia do VI edycji ogólnopolskiego konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2014. Organizatorami konkursu są Sukces Pisany Szminką i Radio ZET Chilli. Uczestniczki mają szansę na tytuł w jednej z czterech kategorii, takich jak: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja, Działalność na rzecz kobiet. Nowością jest specjalne wyróżnienie za dokonania w świecie nowych technologii.

 

Zgłoszenia kandydatek będą oceniane m.in. pod względem przedsiębiorczości, kreatywności, innowacyjności, umiejętności pozyskiwania funduszy na rozwój, efektywności inwestycji, poziomu społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów, a także pasji i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

 

Jeśli jesteś kreatywną menedżerką pracującą w korporacji, założycielką innowacyjnego start-upu, właścicielką prężnie rozwijającej się firmy z sektora mikro i MŚP lub kobietą prowadzącą działalność charytatywną i społeczną, to konkurs Bizneswoman Roku jest dla Ciebie. Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 14 listopada 2014 na adres e-mail:

 

 Od dawna obserwuję i wspieram działalność kobiet w biznesie i widzę, że z roku na rok odważniej podbijamy ten świat. Kobiety rozwijają firmy na skalę międzynarodową. Sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w różnego typu inicjatywy –  mają  pomysły i wiedzą, co zrobić, by osiągnąć sukces. Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku jest po to, by nagradzać i nagłaśniać takie aktywności –  mówi Olga Kozierowska, twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów. Wstępnej selekcji pod względem m.in. spełnionych warunków formalnych dokonuje audytor konkursu PwC. Do drugiego etapu zostaje zaproszonych 20 pań, które mają za zadanie przygotować prezentację swoich projektów i osiągnięć. Na tej podstawie jury pod przewodnictwem Dr Ireny Eris wybierze 5 laureatek w kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja, Działalność na rzecz kobiet oraz przyzna specjalne wyróżnienie. Dodatkowo kandydatki do tytułu Bizneswoman Roku mają szansę otrzymać Nagrodę Publiczności, która każdego roku przyznawana jest przez Internautów.

 

Olga Zarachowicz, członkini Jury i Dyrektor Zarządzający ds. HR w Grupie PZU mówi: – Lubię pracować z kobietami, bo łączą nas cechy przypisane do skuteczności, takie jak nastawienie na cel oraz wysokie zdolności organizacyjne. Jednocześnie pamiętamy, że sukces jest możliwy dzięki innowacji i inspiracji. Praca w PZU daje mi możliwości spotykania na co dzień właśnie takich kobiet. Patronat nad konkursem daje nam możliwość wsparcia fantastycznych pań, które udowodniły, że determinacja w dążeniu do celu oraz wyobraźnia pozwalają na osiąganie najwyższych szczytów, również biznesowych –  mówi Olga Zarachowicz, członkini Jury i Dyrektor Zarządzający ds. HR w Grupie PZU.

 

Ambasadorkami konkursu są także finalistki i laureatki poprzednich edycji. –  Miejsce w finale jest dla mnie osobistym wyróżnieniem, a wygrana dawką dodatkowej motywacji. Miło jest wiedzieć, że to, co robię, w co wierzę i czemu poświęcam ogromne pokłady swojej energii, zostaje docenione przez grono tak wybitnych osób zasiadających w kapitule konkursu. To wyróżnienie dodało mi skrzydeł i utwierdziło w przekonaniu, że moja działalność jest potrzebna i ważna społecznie –  ocenia Ewa Misiak, zdobywczyni tytułu Bizneswoman Roku 2013 w kategorii „Korporacja” .

 

Finalistki konkursu poznamy w styczniu 2015, natomiast laureatki zostaną przedstawione na uroczystej gali, która odbędzie się w lutym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa oraz przebiegu konkursu można znaleźć na stronie www.bizneswomanroku.pl

 

 

***

 

O konkursie:

Organizatorami konkursu jest Sukces Pisany Szminką i Radio ZET Chilli. Partnerem strategicznym Grupa PZU, partnerem wspierającym GTECH zaś audytorem PwC, a partnerem prawnym jest WKB.

 

W skład Jury VI edycji wchodzą następujące osobistości świata biznesu i showbiznesu: Dr Irena Eris – założycielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Agata Młynarska – działaczka na rzecz kobiet, dziennikarka, Jolanta Borowiec – Dyrektor zarządzająca Polsat Cafe, dr Ewa Rumińska Zimny - Ekspert ONZ ds. Gender and Economy, Olga Zarachowicz – Dyrektor zarządzająca ds. HR z grupie PZU, Grażyna Piotrowska-Oliwa - Wiceprezydent Pracodawców RP, Agnieszka Ostaszewska – Partner w dziale audytu i usług doradczych PwC, Małgorzata Fuszara – Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, Nina Kowalewska-Montlik – Prezes New Communication, Natalia Gębska – Współtwórczyni Radio ZET Chilli, Monika Mikowska – autorka bloga jestem.mobi, współwłaścicielka studia projektowego mobee dick, Grzegorz Hajdarowicz – przedsiębiorca, wydawca, założyciel Grupy Kapitałowej GREMI, Paweł Zielewski – redaktor naczelny Pierwszego Miliona, Marek Borzestowski – partner Giza Ventures, Dariusz Żuk – Prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza, Krzysztof Przybył – Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, Jarosław Dąbrowski – Członek Zarządu, dyrektor ds. Technologii GTECH Poland, Jacek Świderski – Prezes Zarządu Wirtualna Polska

 

Partnerzy medialni: Forbes, Pierwszy Milion, Newsweek, WP Kobieta, Na Temat, SENS, Polsat Cafe, ITWiz, PRoto.

 

Partner PR: d*fusion communication.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Małgorzata Skwarło                                                                                      Marta Młynarczykowska
tel.
Kom.: +48 664 402 080                                                                         tel. kom.: +48 792 545 105
e-mail:
                                            e-mail: