English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Patronaty

DRUKUJ

VIII Konwent Prawa Pracy - Warszawa, 27 stycznia 2016 r.

18-12-2015

 

Rok 2016 będzie obfitował w ważne zmiany w prawie pracy oraz w przepisach ubezpieczeniowych. Właśnie tym zmianom poświęcona będzie VIII edycja Konwentu Prawa Pracy, która odbędzie się 27 stycznia 2016 r. w Warszawie. Podczas spotkania eksperci podpowiedzą praktyczne rozwiązania problemów, z jakimi pracodawcy i kadrowcy stykają się w codziennej pracy, oraz zapoznają uczestników z najnowszymi zmianami w przepisach, które wejdą w życie w 2016 r.

 

  • Jakie limity czasowe i ilościowe będą obowiązywały przy zawieraniu umów na czas określony?
  • W jakich sytuacjach można zawrzeć umowę o pracę na okres próbny dwukrotnie z tym samym pracownikiem?
  • Jak zmienią się zasady ustalania zasiłku macierzyńskiego dla przedsiębiorców?
  • Jakie okresy wypowiedzenia będą obowiązywały po zmianach w przypadku umów terminowych?
  • Czy zwolnienia od pracy w związku z wychowywaniem przynajmniej jednego dziecka w wieku do 14 lat będzie można udzielać tylko w dniach, czy też w godzinach - zgodnie z wyborem pracownika?
  • Czy urlop ojcowski można wykorzystać w częściach?
  • Kiedy płatnik może wnioskować do ZUS o rozłożenia należności na raty?
  • Czy umowy o dzieło oraz umowy zlecenia zawarte po 1 stycznia 2016 r. ze studentami należy oskładkować?

 

Czy potrafią Państwo udzielić poprawnych odpowiedzi na powyższe pytania? Z pomocą przychodzi kolejna edycja Konwentu Prawa Pracy, podczas której wybitni praktycy i eksperci wskażą Państwu najnowsze przepisy oraz dokonają ich interpretacji.

 

Wydarzenie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne dotyczące:

 

  • Zmian w przepisach prawa pracy - Podczas wystąpień zostaną omówione nowe regulacje m.in. z zakresu umów terminowych oraz urlopów rodzicielskich, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów przejściowych, a także zaprezentowane najnowsze stanowiska PIP i MPiPS odnoszące się do znowelizowanych przepisów oraz wybrane orzeczenia SN, które zachowają swoją aktualność również po nowelizacji.

 

  • Zmian w przepisach ubezpieczeniowych - Zaprezentowane podczas bloku wystąpienia będą miały na celu zapoznanie Uczestników z najnowszymi zmianami w ubezpieczeniach społecznych, dotyczącymi przede wszystkim oskładkowania umów cywilnoprawnych, zmian w zasiłkach macierzyńskich, elektronicznych zwolnieniach lekarskich czy najnowszej wersji programu Płatnik.

 

Organizator zapewnia możliwość indywidualnych konsultacji. Przez cały czas trwania konferencji do Państwa dyspozycji będą również eksperci Doradztwa Kadrowego - Centrum Pomocy Profesjonalisty, którzy podczas dyżuru przy stolikach eksperckich rozwiążą Państwa problemy z zakresu kadr.

 

Szczegółowy program znajdą Państwo tutaj.

 

Formularz zgłoszeniowy