English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Patronaty

DRUKUJ

II edycja ogólnopolskiego konkursu dla księgowych

20-04-2016

Rozpoczęła się II edycja konkursu Księgowi Przyszłości sprawdzającego wiedzę z rachunkowości. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach wiekowych, a do udziału w niej zgłosiło się blisko 1500 osób. Celem konkursu jest promocja wizerunku nowoczesnego księgowego jako kluczowego doradcy przedsiębiorcy, twórczego i nieustannie poszerzającego swoją wiedzę oraz umiejętności. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o., producent oprogramowania enova365.

 

Dzisiejszy księgowy to profesjonalista, korzystającego z najnowszych technologii i narzędzi pracy,  potrafiącego współpracować z innymi. Konkurs Księgowi Przyszłości sprawdza nie tylko wiedzę lecz również umiejętność kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, działania pod presja czasu, a także zdolności interpersonalne. Konkurs jest jedyną tego typu rywalizacją, w której startują nie indywidualni zawodnicy, a trzyosobowe drużyny.

 

Inicjatywa promuje również zawód księgowego jako ciekawą ścieżkę kariery dla młodego pokolenia, a także pełną pasji pracę z dobrymi perspektywami na przyszłość. Rywalizacja obywa się w trzech kategoriach – obok zawodowych księgowych startują również studenci uczelni ekonomicznych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs odbywa się przez internet na specjalnie przygotowanej platformie na portalu ksiegowiprzyszlosci.pl. W marcu udostępniona została także specjalna mobilna aplikacja Księgowi Przyszłości, dzięki której użytkownicy mogą odpowiadać na pytania z zakresy rachunkowości również indywidualnie.

 

Konkurs rozpoczął się 4 kwietnia, a jego finał odbędzie się w Dniu Księgowego, tj. 9 czerwca 2016 roku w Warszawie. Rywalizację zakończy uroczysta gala w której udział wezmą przedstawiciele środowisk księgowych oraz przedsiębiorców.

 

Nagrodami głównymi w kategoriach zawodowej i studenckiej są bony szkoleniowe SKwP oraz vouchery na wakacje marzeń o wartości do 30 tysięcy złotych. Wszyscy finaliści otrzymają również cenne nagrody rzeczowe.

 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości.

 

Kontakt:

Wioleta Szybowska – Kurzawa

tel. 607 529 523