English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Patronaty

DRUKUJ

Warsaw Global Business Forum

12-09-2016

11 października br. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja Warsaw Global Business Forum. W gronie ekspertów  podejmiemy dyskusję dotyczącą możliwości, jakie zagraniczny rynek daje polskiemu biznesowi.

 

Podejmowanie międzynarodowych działań przez polskie przedsiębiorstwa nie jest już tylko domeną dużych firm. Dużą odwagą częściej wykazują się również startupy, które już na etapie budowania biznesplanu zakładają, że swoją ofertę będą prezentować na rynku globalnym.

 

Raport kancelarii prawnej Baker and McKenzie okazuje, że jednym z głównych katalizatorów działań międzynarodowych jest przede wszystkim chęć dotarcia do szerszej grupy odbiorców.  Perspektywa ta motywuje do otwarcia się na zagraniczne rynki i podejmowania ryzyka, mimo wielu istniejących barier, takich jak chociażby różnorodność kulturowa czy gospodarcza.

 

Wydarzenie, na które chcemy zaprosić polskich przedsiębiorców, jest próbą uporządkowania dotychczasowej wiedzy i doświadczeń związanych z rozwijaniem międzynarodowego biznesu.

 

11 października w eleganckich wnętrzach warszawskiego Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja Warsaw Global Business Forum. W gronie ekspertów  podejmiemy dyskusję dotyczącą możliwości, jakie zagraniczny rynek daje polskiemu biznesowi.


Warsaw Global Business Forum to wydarzenie wyjątkowe, pierwsze w Polsce tak szeroko podejmujące tą tematykę. Oparte przede wszystkim na interesujących case studies - będzie stanowić poradnik dla kadry zarządzającej małych i średnich przedsiębiorstw, która planuje rozpocząć międzynarodową działalność. Forum to przede wszystkim przestrzeń wymiany wniosków oraz spostrzeżeń dotyczących internacjonalizacji polskiego biznesu.

 

Do udziału w konferencji chcielibyśmy zaprosić przedsiębiorców, prezesów firm, menedżerów, a także właścicieli startupów czy też wszystkie osoby, które planują zagraniczną ekspansję lub są dopiero na początku drogi i wciąż potrzebują wsparcia oraz wiedzy.

 

Nasi prelegenci to przede wszystkim osoby, którym udało osiągnąć globalny sukces i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami – przekonuje  Anita Kijanka z firmy Come Creations Group  głównego organizatora wydarzenia.  Cyprian Iwuć, twórca sushi skarpetek i właściciel marki Jem Sushi opowie o ważnej roli e-commerce.  O innowacyjności i pomysłach, które stały się odpowiedzią na codzienne potrzeby opowiedzą Ewa Dudzic z firmy Phenicoptere oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska z Whisbear. O tym, że musimy pamiętać o brandzie i globalnym budowaniu marki będą przekonywać Maciej Okniński z Unified Factory, a także Michał J. Nadziak z Europejskiego Centrum Dyplomacji i Pokoju.

Nie zabraknie też ciekawych case studies z działalności firmy Raben, o których opowie Sławomir Rajch czy też firmy Amica reprezentowanej  przez Joannę Ciborowską-Sanchez. Swoją wiedzą podzieli się również Laura Godek-Miąsik, założycielka firmy Lyofood.

 

W ramach konferencji odbędzie się również Panel Dyskusyjny „Global Tech Stars - jak startupy radzą sobie na rynkach zagranicznych”, który poprowadzi Magda Jagieło z Fundacji Startup Poland. Gośćmi panelu będą młodzi przedsiębiorcy, którzy osiągnęli międzynarodowy sukces.  Będą rozmawiać o kondycji polskich startupów, które odważnie wchodzą na globalne rynki już na samym początku swojej działalności.

 

Nie zabraknie więc wiedzy merytorycznej, ale również inspiracji. Udział w Forum będzie świetną okazją do weryfikacji swojego planu działania i spojrzenia na niego z szerszej perspektywy.

 

Szczegóły oraz rejestracja na stronie www.wgbforum.com

 

Organizator Come Creations Group

Srebrny Sponsor: Raben. Your Partner in Logistics

Patroni Merytoryczni:  Agencja Rozwoju Mazowsza, Europejskie Centrum Pokoju i Dyplomacji, Europejski Klub Biznesu, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw,  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Pracodawcy RP, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Startup Poland

 

Patroni Medialni:  CEO.com.pl,  Warsaw Business Journal Observer, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Biznes2Biznes, Marketer +, Dziennik Internautów, , Infor, Kobieta w chmurze, Polish Market, Brand24, Cena biznesu,  Poradnik Przedsiębiorcy

 

Kontakt:

Magdalena Łoboda

Tel: 669 363 426