English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Patronaty

DRUKUJ

Ruszyły zapisy do 9. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości!

07-10-2013

 

W zawodach wygrać można indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie tegorocznych rozgrywek to „Własna firma”. Zapisy potrwają od 1 do 31 października br.

 

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 20 tys. uczniów z przeszło 1100 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu 2013 r., okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2014 r.

 

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl.

 

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu – przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe i stypendia naukowe w wysokości 5000 złotych od Banku BGŻ. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin.

 

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe, jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowana przez firmę Plagiat.pl − zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają od Plagiat.pl kupon rabatowy, uprawniający do 50-procentowej zniżki na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto już na samym początku zawodów 25 szkołom, które zgłoszą największą liczbę zawodników, zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego IX edycji zawodów.

 

Wyniki Olimpiady już czwarty rok z rzędu uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

 

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Mecenasem programu stypendialnego jest Bank BGŻ.

 

Olimpiadę wspierają m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja BGŻ, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są „Głos Nauczycielski”, Perspektywy.pl, NBPortal oraz Interklasa.

 

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, ).