English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Wydarzenia JUBILEUSZ 25-lecie Pracodawców RP
Zakładki 3
zakladki_video

25-lecie Pracodawców RP

DRUKUJ

Szanowni Państwo,

 

Gdy 25 lat temu, u progu historycznych przemian ekonomicznych, najodważniejsi i najbardziej pełni inicjatywy Polacy decydowali się „wziąć swój los w swoje ręce”, mało kto przypuszczał, że w ciągu zaledwie ćwierćwiecza staną się w naszym kraju prawdziwą potęgą. Że będą najbardziej wartościowym podmiotem życia gospodarczego i społecznego, inicjatorem radykalnych zmian, kreatorem nowego ładu. Razem z przedsiębiorcami na poszukiwanie najbardziej optymalnych dróg rozwoju gospodarczego kraju wyruszyła – powstała w 1989 roku – Organizacja broniąca ich praw.

 

Działalność Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej stanowi nieodłączny element ćwierćwiecza naszych przemian ustrojowych, ekonomicznych i społecznych. Zwłaszcza w pierwszych latach transformacji byliśmy jedyną siłą reprezentującą interesy przedsiębiorców i współtworzącą etos polskich pracodawców. Budowaliśmy podstawy dialogu społecznego. Dziś bez naszego udziału nie da się rozwiązać żadnych ważnych problemów naszego państwa. Chcemy, by Polska była krajem przyjaznym ludziom przedsiębiorczym – również dlatego, że to właśnie oni w dominującym stopniu wpłynęli na zakres i tempo przemian minionego ćwierćwiecza. Silne fundamenty dzisiejszej Polski zbudowały miliony przedsiębiorczych jej obywateli.

 

Święto 25-lecia polskich przemian jest doskonałą okazją do wspólnej refleksji nad trudami gospodarowania wolnością – także tą gospodarczą – i budowania dialogu. Jubileuszowy rok będzie wyjątkowym okresem dla naszej Organizacji, ale również dla Państwa – ludzi, którzy kształtują ekonomiczną teraźniejszość i przyszłość naszego kraju. Liczymy na Waszą pamięć o roli, jaką Pracodawcy RP odegrali w ciągu minionych 25 lat, oraz zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Chcemy bowiem wspólnie z Wami świętować rocznicę przełomowych w dziejach współczesnej Polski zmian ustrojowych.