English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Wydarzenia Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2013
Zakładki 3
zakladki_video

Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2013

DRUKUJ

Zostań Liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2013

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej ogłaszają trzecią edycję konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2013. Jest to inicjatywa rozpoczęta w 2011 roku, w ramach realizacji projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”.


Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie tych firm, które na tle swojej branży wyróżniają się szczególną dbałością o przestrzeganie standardów odpowiedzialnego biznesu (ang. Corporate Responsibility).


W naszym rozumieniu Lider Odpowiedzialnego Biznesu to firma, która postrzega działania CR jako kluczowy element strategii zarządzania przedsiębiorstwem. Lider dąży do ciągłego doskonalenia w tym zakresie i odpowiada na pojawiające się wyzwania, by efektem działań było tworzenie wspólnej wartości społeczno-ekonomicznej. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie firmy – bez względu na reprezentowaną przez nie branżę czy wielkość przedsiębiorstwa.


– Za nami już dwie edycje konkursu. Wierzymy, że aktualna – wzbogacona zdobytymi doświadczeniami i rekomendacjami od najlepszych ekspertów w Polsce – będzie stanowić istotny krok w stronę promowania i rozwoju odpowiedzialności w biznesie. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dotyczących CSR, co przekłada się na stale rosnącą liczbę zgłoszeń – podkreśla Katarzyna Rózicka, Dyrektor Departamentu Dialogu Pracodawców RP.

 

NAGRODY
Firmy, które biorą udział w konkursie, mogą się ubiegać o nagrody w ramach kategorii branżowych, które wyłonione zostaną na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

 

Nagrodami są statuetki Lidera Odpowiedzialnego Biznesu 2013 wraz z dyplomami, przyznawane przedstawicielom zwycięskich firm podczas Gali, która odbędzie się jesienią 2013 r.

 

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE
Do konkursu mogą się zgłosić firmy, które posiadają zarejestrowaną siedzibę na terenie Polski i prowadzą działalność w kraju. Zgłoszenie firmy jest bezpłatne – nie wiąże się z kosztami dla przedsiębiorstwa.

 

Warunki udziału:

  • Pobranie formularza zgłoszeniowego ze strony, uzupełnienie i podpisanie go;
  • Podpisanie Deklaracji przestrzegania zasad Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu;
  • Przygotowanie wymaganych dodatkowych dokumentów, które w formularzu oznaczone zostały tzw. gwiazdką (*) – o ile zostały opracowane i mogą być udostępnione (jeśli są powody, dla których nie jest możliwe przesłanie wymaganych dokumentów, prosimy o zaznaczenie tego przy odpowiednim pytaniu w formularzu),
  • Wysłanie zgłoszenia do organizatora w terminie do 31 maja 2013 r.

 

WYBÓR ZWYCIEZCÓW

Wnioski oceniane są w dwóch etapach: przez Radę Ekspertów oraz Kapitułę Konkursu.

 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:

  • Ogłoszenie konkursu – 9 kwietnia 2013 r.
  • Termin przyjmowania zgłoszeń – 31 maja 2013 r.
  • Spotkanie Rady Ekspertów – do 30 czerwca 2013 r.
  • Ocena Kapituły Konkursu – do 30 lipca 2013 r.
  • Gala wręczenia nagród – październik 2013 r.

 

KONTAKT:
Marcelina Cieślak, Specjalista ds. CSR, Pracodawcy RP
E:
T: 22 518 87 44
W: www.koalicjacr.pl