English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

KPP Employers Cup 2008

DRUKUJ

MIĘDZYNARODOWY DEBLOWY TURNIEJ TENISOWY „KPP EMPLOYERS CUP”

 

Konfederacja Pracodawców Polskich od czterech lat realizuje program promowania wśród przedsiębiorców i menadżerów zdrowego trybu życia, profilaktyki zdrowotnej i aktywnego wypoczynku. Jego ważną częścią jest, organizowany już po raz czwarty, Międzynarodowy Deblowy Turniej Tenisowy KPP EMPLOYERS CUP.

 

Doświadczenia z poprzednich edycji Turnieju pokazały, że nasza propozycja by pracodawcy, prezesi i członkowie zarządów firm stawali w turniejowe szranki, spotkała się z zaskakująco dobrym przyjęciem. Liczba par deblowych, chętnych rywalizować ze sobą przekroczyła nasze oczekiwania. Znaczące było również zainteresowanie mediów; liczba publikacji i relacji z Turnieju dowiodła, że zyskał on liczącą się renomę.

 

Finał tegorocznego Międzynarodowego Deblowego Turnieju Tenisowego KPP EMPLOYERS CUP 2008 rozegrany zostanie tradycyjnie na kortach „Arka” w Gdyni, w dniach 20-22 czerwca 2008 roku.

 

Główną ideą przyświecającą turniejowi jest promowanie prozdrowotnych postaw i zachowań w środowisku ludzi, którzy na co dzień praktycznie nie mają na nie czasu lub realizują je kosztem rodziny bądź innych, własnych zainteresowań. Polscy pracodawcy należą do grupy zawodowej najbardziej zagrożonej stresem, chorobami serca i układu krążenia. Tylko aktywny wypoczynek z elementami amatorskiego sportu może zmienić tę sytuację. Dodatkowym celem przyświecającym Turniejowi jest integracja środowisk pracodawców z Polski i zagranicy - element bardzo ważny z punktu widzenia naszej obecności w Unii Europejskiej. Chcemy zapewnić pracodawcom i ich rodzinom atrakcyjną, relaksującą i sprzyjającą zdrowiu formę aktywnego wypoczynku.

 

W turnieju mogą uczestniczyć członkowie zarządów i właściciele przedsiębiorstw zatrudniających minimum 20 pracowników, którzy nie byli klasyfikowani na seniorskich listach zawodniczych Polskiego Związku Tenisowego w ciągu ostatnich 20 lat.

 

Turniej ma charakter OPEN tzn., że nie ma podziału na grupy wiekowe ani na osobne rozgrywki męskie i żeńskie. Układ mikstowy traktowany jest jako normalny debel turniejowy.

 

Turnieje regionalne będą odbywały się w maju i pierwszej połowie czerwca w Warszawie, Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Wyniki tych turniejów będą podstawą do rozstawienia zawodników w turnieju finałowym. Turnieje będą rozgrywane zgodnie z przepisami gry Polskiego Związku Tenisowego, a jego szczegółowe zasady opisuje regulamin turnieju KPP Employers CUP, dostępny na stronie organizatora.