English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wektory 2014

DRUKUJ

Wektory 2014 wręczone! Super Wektor dla Bronisława Komorowskiego

W minioną sobotę już po raz 13. Pracodawcy RP rozdali prestiżowe nagrody dla wybitnych przedsiębiorców – Wektory.

 

Celowo na galę wręczenia tegorocznych Wektorów wybraliśmy Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. To nieprzypadkowe miejsce i nieprzypadkowi ludzie tu gościli. Czternaście lat temu – krótko po otwarciu tego budynku – w tym samym miejscu, w którym ja stoję, stał Prezydent Bush i mówił o tym, że przepełnia to miejsce duch polskiej przedsiębiorczości i rozwoju – mówił Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, otwierając uroczystość. – Nie wiem, czy amerykańscy prezydenci są szkoleni w zakresie proroctw, ale tamte słowa okazały się zdecydowanie prorocze, biorąc pod uwagę to, kto dziś się tu znajduje. Kwiat polskiej przedsiębiorczości! – dodał.

 

Andrzej Malinowski przypomniał historię polskiej przedsiębiorczości na świecie. Polscy szklarze zbudowali pierwszą w Nowym Świecie fabrykę w Jamestown w Wirginii w 1608 roku i zarządzali nią. Domagając się praw wyborczych, ci sami Polacy zorganizowali pierwszy w całym Nowym Świecie strajk pracowniczy. I odnieśli sukces. Dlatego między innymi Pracodawcy RP co roku przyznają nagrodę Wektorów – aby ci, którzy piszą historię polskiej przedsiębiorczości, nie szli w zapomnienie.

 

Podczas gali statuetkę Super Wektora odebrał Prezydent RP Bronisław Komorowski. – Chciałbym podziękować wszystkim polskim przedsiębiorcom za ich osobiste osiągnięcia, a przede wszystkim za zagospodarowanie wolnej Polski – mówił, odbierając nagrodę. – Nie byłoby wolności bez waszej odwagi – dodał. Prezydent został nagrodzony za konsekwentne budowanie dialogu społecznego, politycznego oraz gospodarczego, a także za wiarę w kreatywność i uczciwość polskich przedsiębiorców.

 

Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014.

 

Otrzymali je:

 

Józef Dziubasik – współwłaściciel Kotelnica Ośrodek Bania: za przełamanie odwiecznego stereotypu górala-indywidualisty; za wytyczenie nowego kierunku współdziałania lokalnych przedsiębiorców, przynoszącego korzyści im samym i regionowi.

 

Waldemar Biliński – właściciel Zakładów Włókienniczych Biliński: za zbudowanie jednej z najnowocześniejszych firm włókienniczych w Europie.

 

Konrad Pokutycki – Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.: za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, stawiający ją na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej.

 

Edvinas Katilius – Prezes Zarządu Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o.: za konsekwentne wzmacnianie roli polskiego przemysłu tytoniowego na arenie międzynarodowej.

 

Adam Góral – Prezes Zarządu Asseco Poland: za konsekwentne budowanie globalnej firmy z polską duszą i za pasję oraz konsekwencję w działalności edukacyjnej i społecznej.

 

Program TVP Info Debata Trójstronna: za konsekwentne próby powrotu do „trzech stron” dialogu.

 

 

Sponsor złoty

 

 

  

 

 

 

Sponsor srebrny

 

 

Sponsor

 

 

      

 

 

Partner