English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Zapowiedzi
Zakładki 3
zakladki_video

Zapowiedzi

DRUKUJ

Zmiany w umowach o pracę w roku 2016 - bezpłatne szkolenie skierowane do członków Pracodawców RP

15-03-2016

Pracodawcy RP zapraszają na bezpłatne szkolenie skierowane do członków Organizacji pod tytułem "Zmiany w umowach o pracę w roku 2016", które odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. w godzinach 10:30-13:30 przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie.

 

Tematyka szkolenia:

1. Zmiany dotyczące umów o pracę na okres próbny

Ponawianie umów na okres próbny, treść umowy na okres próbny.

 

2. Zmiany dotyczące zawierania umów na czas określony

Ograniczenia czasowe i liczbowe w zawieraniu umów na czas określony, wyjątki od limitów, zasady liczenia okresów zatrudnienia, treść umowy na czas określony, obowiązki informacyjne wobec PIP i sankcje za jego niewykonanie, umowy terminowe po przejściu zakładu pracy na nowego pracodawcę, zmiany w okresach wypowiadania umów na zastępstwo i umów na czas określony, umowa o pracę na czas określony po przywróceniu pracownika do pracy.

 

3. Przepisy przejściowe dotyczące umów trwających w dniu wejścia w życie nowych przepisów

Stosowanie limitów do trwających umów o pracę na czas określony, obowiązek przekazania informacji PIP, umowy terminowe pracowników podlegających szczególnej ochronie, umowa na czas wykonania określonej pracy.

 

4. Sytuacja prawna pracownika w okresie wypowiedzenia umowy o pracę

Prawo pracodawcy do zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy.

 

Rejestracja mailowa do 8 kwietnia: Lidia Płowiecka-Sroka , tel. 22 518 87 35.

 

Informacja o prowadzącym szkolenie: dr Monika Gładoch – absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny, dr nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy WPiA Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pełni funkcję doradcy Prezydenta Pracodawców RP ds. prawa pracy. Jest członkiem Naczelnej Rady Zatrudnienia oraz Zespołów Problemowych w Radzie Dialogu Społecznego (ds. prawa pracy i ds. międzynarodowych), a także konsultantem prawnym wielu wiodących firm, m.in. branży wydobywczej. W rankingu „Gazety Prawnej” została uznana za jednego z 50-ciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce w 2012 r. i 2013 r. Autorka monografii, komentarzy oraz kilkudziesięciu artykułów z zakresu prawa pracy.