English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zapowiedzi
Zakładki 3
zakladki_video

Zapowiedzi

DRUKUJ

Polski Kongres Browarniczy - 17-18 października, Warszawa

30-09-2016

W dniach 17-18 października 2016 roku odbędzie się w Warszawie „Polski Kongres Browarniczy – 25 lat, które zmieniły wszystko”. Celem Kongresu jest podkreślenie wagi sektora piwowarskiego i jego wpływu na polską gospodarkę, a także zwrócenie uwagi na innowacyjność technologii stosowanych w naszym kraju na tle światowego browarnictwa. Dużo miejsca będzie poświęcone odradzaniu się piwowarstwa rzemieślniczego oraz wskrzeszaniu tradycji w sztuce warzenia piwa.

 

Po raz pierwszy Polski Kongres Browarniczy został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Swój udział w nim potwierdzili reprezentanci największych polskich browarów, browarów regionalnych, restauracyjnych, rzemieślniczych, browarnicy domowi, a także przedstawiciele administracji rządowej, środowiska akademickiego, licznych firm i instytucji. 

 

Drugiego dnia Kongresu – 18 października odbędzie się Konferencja jubileuszowa poświęcona przemianom jakich doświadczyła branża piwowarska na przestrzeni ostatnich 25 lat oraz perspektywom i wyzwaniom przed nią stojącym. W prezentacjach i dyskusjach panelowych udział wezmą nestorzy polskiego piwowarstwa, przedstawiciele instytucji badawczych, reprezentanci branży.

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.