English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Zapowiedzi
Zakładki 3
zakladki_video

Zapowiedzi

DRUKUJ

Posiedzenie Platformy HR

06-10-2016

W związku z rozpoczęciem działalności Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, której celem jest przygotowanie dwóch nowych kodeksów – indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, zapraszamy Państwa do udziału w posiedzeniu Platformy HR, które odbędzie się 14 października br., o godz. 11.00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie.

 

Podczas posiedzenia w którym będzie uczestniczył również Wiceminister Marcin Zieleniecki, Przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy zamierzamy dyskutować nad kształtem przyszłych kodeksów pracy. Chcemy także zwrócić uwagę na najważniejsze problemy dotyczące stosowania prawa pracy. Uważamy, że nadrzędnym celem nowej regulacji powinno być sprzyjanie powstawaniu miejsc pracy oraz zatrudnianiu w oparciu  o umowy o pracę. W naszej ocenie obecny Kodeks pracy jest przeregulowany i zbyt rygorystyczny, co prowadzi do tzw. „ucieczki od prawa pracy” w umowy cywilnoprawne i szarą strefę. Tymczasem wiele przepisów można by z powodzeniem przenieść na poziom zakładów pracy, poszerzając tym samym przestrzeń do dialogu autonomicznego.

 

Program spotkania znajdą Państwo w załączniku.

 

Prosimy o potwierdzanie udziału w posiedzeniu w terminie do 12 października br., pod nr 22 518 87 26 lub mailowo pod adresem: